Україна

У МОЗ пояснили, чому відбудова пошкодженого “Охматдиту” триває так довго

У Міністерстві охорони здоров’я пояснюють, що відбудова зруйнованої внаслідок російської атаки дитячої лікарні “Охматдит” є складним і тривалим процесом через високий рівень будівельної складності об’єкта. Для проведення ремонтних робіт необхідно підготувати проєктно-кошторисну документацію та пройти всі етапи експертизи. Про це під час брифінгу заявив заступник міністра охорони здоров’я Едем Адаманов.

“Перше основне питання, яке завжди ставлять всі: чому так довго, чому займає стільки часу? Нагадаю, що відповідність державним будівельним нормам і технічним стандартам є обов’язковою. Нагадаю, що цей об’єкт має найвищий статус складності будівництва. Це означає, що неможливо його будувати без проєктно-кошторисної документації та без експертизи”, – підкреслив заступник міністра.

Він наголосив, що державна експертиза документації покликана гарантувати якість і прозорість усіх процесів, а також необхідна для визначення обсягів робіт, видів матеріалів та їхньої вартості. Адаманов підкреслив, що важливо забезпечити безперервність роботи лікарні під час відновлення.

“Це насправді дуже ускладнює процес відновлення. Це і рівень шуму, і процес, який буде відбуватися, як саме будуть розміщені конструкції, які вікна, черговість, як вони знімаються, як вони монтуються. Це теж, на жаль, займає час”, – зазначив він.

Нагадаємо, що у липні 2024 року внаслідок російського ракетного удару постраждала дитяча лікарня “Охматдит”. Зокрема, було зруйновано корпус токсикології, який не підлягає відновленню. Для збору коштів на реконструкцію було залучено Благодійний фонд “Охматдиту”. У липні того ж року за результатами конкурсу перемогу здобула найдорожча пропозиція, однак згодом угоду скасували, а МОЗ оголосило про новий тендер через систему Prozorro.

Пізніше процес відновлення почали перевіряти Національна поліція, інші правоохоронні органи та спеціальна комісія МОЗ. На період перевірки від виконання обов’язків був усунутий генеральний директор лікарні Володимир Жовнір. У лікарні сформували наглядову раду, а в жовтні 2024 року медичний заклад оголосив тендер на проведення основних протиаварійних робіт у лікувально-діагностичному комплексі.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Загроза на кордоні: РНБО виступила з жорсткою заявою щодо білоруських військ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку