У МЗС розповіли про підготовку до Саміту миру та дипломатичні відносини з Іраном

Україна в рамках підготовки до другого Глобального саміту миру провела кілька важливих тематичних конференцій разом з міжнародними партнерами. Ці зустрічі відбулися на рівні радників з національної безпеки та міністрів і були присвячені ключовим питанням енергетичної та продовольчої безпеки. Про це повідомив Георгій Тихий, речник Міністерства закордонних справ України, під час пресконференції.
За словами Тихого, наразі триває організація робочих груп для обговорення пунктів Української формули миру. Крім того, проводяться тематичні зустрічі з міжнародними партнерами, які спрямовані на створення спільних планів дій. Ці плани допоможуть сформувати загальну позицію міжнародної спільноти щодо припинення російської агресії проти України.
“В межах цих зустрічей розробляються відповідні плани з конкретних питань, які в цілому сформують, те що називається спільна рамка, тобто позиція міжнародної спільноти щодо завершення російської агресії проти України”, — додав Тихий.
Найближчим часом планується проведення аналогічних зустрічей з обговорення інших аспектів формули миру, що мають на меті створити загальний план для досягнення миру, який активно просуває президент України Володимир Зеленський.
Тихий наголосив на важливості формування колективної міжнародної позиції щодо врегулювання конфлікту, підкресливши, що це є однією з головних передумов для проведення другого Глобального саміту миру. Київ прагне, щоб така позиція була підтримана не лише Україною, а й широкою міжнародною спільнотою.
Крім цього, Тихий торкнувся питання відносин України з Іраном. Він зазначив, що Україна може розірвати дипломатичні відносини з цією країною, якщо підтвердиться факт постачання Іраном балістичних ракет до Росії. 9 вересня МЗС України викликало тимчасового повіреного у справах Ірану, якому чітко дали зрозуміти, що такі постачання матимуть серйозні наслідки для двосторонніх відносин.
“Не буду уточнювати, що саме мається на увазі під руйнівними наслідками, щоб не послаблювати дипломатичні позиції. Але всі опції, включно з тією, яку ви назвали (розрив дипломатичних відносин), на столі. Якщо ця передача дійсно відбулася і факт застосування буде зафіксовано”, – додав він.