У НБУ назвали причини зростання споживчої інфляції

У серпні 2024 року споживча інфляція в Україні прискорилася до 7,5% у річному вимірі, порівняно з 5,4% у липні. У місячному вимірі ціни зросли на 0,6%. Фактичні темпи зростання дещо перевищили попередні прогнози, що було пов’язано з підвищеними витратами бізнесу на електроенергію та оплату праці, а також певним послабленням курсу гривні. Про це повідомила пресслужба Національного банку України (НБУ).
Регулятор зазначив, що інфляційний тиск посилився більше, ніж очікувалося. Зокрема, базова інфляція у серпні зросла до 6,5% із 5,7% у липні.
“Пришвидшення зростання споживчих цін зумовлювалося насамперед ефектами гірших цьогорічних врожаїв і впливом вищих витрат бізнесу на продовольчу сировину, енергію та оплату праці. Підтримували ціновий тиск і ефекти перенесення від послаблення обмінного курсу гривні в попередні місяці”, – підкреслюють в НБУ.
Зростання цін на продукти: молоко, овочі, яйця
У серпні деякі продукти дорожчали повільніше. Наприклад, темпи зниження цін на цукор та крупи сповільнилися через вичерпання запасів минулорічного врожаю та несприятливі погодні умови. Водночас ціни на борошно зросли через збільшення вартості сировини та виробничих витрат.
Ціни на помідори та огірки підвищилися через зниження пропозиції, що також вплинуло на вартість інших овочів, таких як кабачки та деякі овочі борщового набору.
Зростання цін на молоко прискорилося через обмежену пропозицію на ринку, водночас попит на молочну продукцію залишався високим. Зниження цін на яйця та іншу тваринницьку продукцію сповільнилося через зростання витрат виробників, зокрема на енергію.