ЄС та світ

У Німеччині працюють 1,4 мільйона пенсіонерів, майже 375 тисяч — понаднормово

У Німеччині понад 1,4 мільйона пенсіонерів продовжують працювати, з яких близько 375 тисяч залучені до роботи в обсязі, що перевищує стандартні норми для неповної зайнятості. Про це повідомляє DW.

За даними Німецького пенсійного фонду, інформація стосується ситуації станом на 31 грудня 2023 року. У Лівій партії заявили, що такі показники свідчать про рівень бідності в країні, попри її статус найбільшої економіки Європейського Союзу. У партії закликали до реформування пенсійної системи за австрійською моделлю — зі створенням єдиної системи, до якої б відраховували внески всі категорії громадян, включно з депутатами, держслужбовцями та самозайнятими.

На сьогодні загальний пенсійний вік у Німеччині для чоловіків і жінок становить 67 років, однак існують винятки для окремих професій. Зокрема, шахтарі мають право виходу на пенсію у 60 років. Також достроково можуть завершити трудову діяльність ті, хто досяг 45 років страхового стажу до 65-річного віку.

Середній розмір пенсії для чоловіків становить близько 800 євро, для жінок — приблизно 420 євро. Різницю пояснюють тим, що жінки частіше переривають кар’єру через виховання дітей або працюють неповний робочий день, через що мають менший страховий стаж.

У східних федеральних землях Німеччини (територія колишньої НДР) середні пенсійні виплати вищі: на 300 євро більше для жінок і на 100 євро — для чоловіків. Це пов’язано з трудовими й соціальними умовами в період соціалістичного минулого.

У 2024 році в Німеччині працювали не менш ніж 1,1 мільйона осіб віком понад 67 років. Це на понад 50 тисяч більше, ніж у 2023 році. У порівнянні з 2004 роком кількість працюючих пенсіонерів зросла вчетверо: тоді їх було 288 тисяч. Водночас загальна кількість пенсіонерів у країні за цей період зросла лише незначно — з 19,6 мільйона у 2004 році до 21,4 мільйона у 2024-му. Станом на початок 2025 року чисельність населення Німеччини становила приблизно 84,4 мільйона осіб.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Польща планує прискорити процес вступу України в ЄС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку