ЄС та світ

У німецькому оборонному бюджеті “зник” майже мільярд євро, призначений для допомоги Україні: Bild

Німецьке міністерство оборони опинилося в центрі фінансової плутанини після того, як у проєкті бюджету на поточний рік не виявилося майже одного мільярда євро, які раніше були анонсовані як частина пакету допомоги Україні. Про це повідомило авторитетне видання Bild, посилаючись на урядові документи й коментарі посадовців.

За словами журналістів, міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус ще нещодавно заявляв, що на підтримку України у 2025 році виділено 9,2 мільярда євро. Однак у бюджетному проєкті від 24 червня, оприлюдненому федеральним урядом, фігурує інша сума — 8,3 мільярда євро, що на 900 мільйонів менше від оголошеного раніше.

У документі міністерства передбачалося, що 7,3 мільярда вже офіційно затверджено, а ще 1,9 мільярда євро мають бути додатково погоджені — йдеться про окремі видатки, зокрема на боєприпаси, системи ППО та обслуговування техніки. Проте після публікації проєкту чиновники кардинально змінили тон: тепер вони стверджують, що згадані 1,9 мільярда вже начебто інтегровані у загальну суму 8,3 мільярда.

Міністерство оборони Німеччини намагається пояснити невідповідність технічними нюансами. Як пише Bild, у відомстві назвали відсутню частину «співфінансуванням і поверненнями» з Європейського фонду миру — механізму, за яким ЄС частково компенсує окремі витрати країн-членів на підтримку України. Таким чином, у Берліні наполягають: кошти з’являться, але поки що формально не прописані в бюджеті.

«У підсумку все одно вийде близько 9 мільярдів євро», — намагаються заспокоїти громадськість у Міноборони.

Втім, на тлі жорстких дебатів у Бундестазі щодо зобов’язань перед Києвом, такі розбіжності в цифрах викликають тривогу. Адже раніше Пісторіус наполягав, що підтримка України є стратегічним пріоритетом Німеччини, і недофінансування чи бюрократичні збої можуть зашкодити довірі партнерів.

Ситуація залишається відкритою, а фінансова архітектура німецької військової допомоги Україні — предметом дедалі пильнішого нагляду з боку преси та суспільства.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Ціни на вугілля впали до мінімуму за 4 роки

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку