У Польщі скасовують одноразову фінансову допомогу для українських біженців та вводять ще низку обмежень

Польське радіо, посилаючись на заступника міністра внутрішніх справ та адміністрації Польщі Мацея Дущика, повідомило про скасування одноразової фінансової допомоги для українських біженців.
Раніше новоприбулі українці у Польщі мали право на одноразову фінансову допомогу у розмірі 300 злотих (близько 3028 гривень станом на сьогодні). За словами Мацея Дущика, ця виплата призупинена для нових біженців. Він пояснив, що кількість нових біженців невелика, і система надання такої допомоги виглядає недоцільною. Однак, у разі погіршення ситуації в Україні, ці інструменти можуть бути швидко відновлені на основі міністерських розпоряджень.
“Нових біженців – небагато, тому ця система на нашу думку, а також на думку багатьох спостерігачів, здається не виправдана. Але, не дай Боже, якби в Україні трапилося щось погане, то всі ці інструменти ми дуже швидко зможемо знову повернути на основі міністерських розпоряджень”, – пояснив Дущик.
Попри скасування цієї допомоги, законодавство продовжує тимчасовий захист для українців до 30 вересня 2025 року. Також передбачається можливість змінити статус з тимчасового захисту на тимчасове проживання терміном на три роки.
Однак згідно зі змінами в законодавстві, починаючи з наступного року, батьки українських дітей, які навчаються у польських школах, будуть зобов’язані сплачувати понад 800 злотих.
Також змінено правила для польських домогосподарств, які приймають українських біженців. Вони більше не зможуть отримувати 40 злотих за кожен день проживання кожного біженця у їхніх приватних будинках. Це рішення ухвалене через численні зловживання, що мали місце раніше.
“Вже не буде можливості отримувати 40 злотих за кожен день, за кожну людину, яка знаходилася у приватних будинках. На жаль, тут ми вже мали справу з дуже великими зловживаннями, тому ми вирішили цю систему остаточно призупинити”, – пояснив заступник міністра внутрішніх справ та адміністрації Польщі.
Він також уточнив, що кожна людина, яка перебуває у складній гуманітарній ситуації, зможе отримати підтримку у місцях спільного проживання.
Ці зміни в політиці підтримки біженців відображають необхідність адаптації системи допомоги до поточної ситуації і забезпечення ефективного використання ресурсів.