У Раді назвали причини тимчасової відмови від податку на посилки

У Верховній Раді тимчасово відмовилися від запровадження податку на посилки з-за кордону вартістю до 150 євро, проте до цієї ідеї планують повернутися з наданням перехідного періоду для учасників ринку. Про це повідомив голова фінансового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев в інтерв’ю РБК-Україна.
“Ця норма була знята”, — заявив Гетманцев.
Він пояснив, що рішення тимчасово відмовитися від запровадження податку пов’язане з аналогією до податку на розкіш, який також охоплює лише обмежене коло громадян і має невеликий фіскальний потенціал (приблизно 8 мільярдів гривень на рік). У цьому законопроєкті, за його словами, було обрано іншу концепцію.
Втім, Гетманцев переконаний, що впровадження податку на міжнародні посилки необхідне, але його слід здійснювати поступово, надаючи учасникам ринку перехідний період для адаптації.
Головне обґрунтування цього податку, за словами депутата, не є фіскальним. Основною метою є захист вітчизняних виробників і ритейлерів від конкуренції з боку міжнародних компаній, які користуються пільгами з оподаткування посилок. Гетманцев зазначив, що великі українські компанії, такі як Intertop, Modna Kasta та Rozetka, попередили про можливість виходу з ринку до кінця 2025 року через несправедливу конкуренцію з боку міжнародних гравців, які організовують свої логістичні склади в Польщі та продають товари без належного оподаткування.
Гетманцев також спростував твердження, що запровадження податку було пролобійоване великими ритейлерами. За його словами, законопроект №5810, що передбачає оподаткування міжнародних посилок від “нульової” вартості, був розроблений ще три роки тому, і його подання до Верховної Ради було частиною зобов’язань України за Угодою про асоціацію з ЄС.
Він також зазначив, що коли у 2024 році Міністерство фінансів розробляло податковий законопроєкт, воно згадало про цей резерв і включило його в документ, тому жодного лобіювання з боку ритейлерів не було.