У Раді заговорили про зменшення віку для мобілізації нижче 25 років: деталі

В Україні занадто пізно зменшили мобілізаційний вік до 25 років, і не виключено, що це була не остання зміна.
Про це заявив народний депутат Роман Лозинський
Він підкреслив, що вже зараз зменшення віку до 25 років є необхідним заходом, оскільки країна продовжує боротьбу за своє існування.
“Ми запізно зменшили вік для мобілізації. Це факт. Тих, хто більш ніж два роки виконує завдання на лінії фронту, треба замінити. Чи може у суспільстві мати підтримку теза про те, що потрібно зменшувати вік для мобілізації – я думаю, це питання риторичне. Якщо запитати саме про бажання, ніхто б не сказав “так, давайте”. Але якщо ми говоримо про ті умови, в яких наша країна продовжує боротьбу, якщо ми говоримо про те, що ми досі продовжуємо боротьбу за власне існування, так, нам потрібне рішення про зменшення віку для участі у бойових діях, для оборони країни, для військової служби“, – заявив Лозинський.
Він також висловив впевненість, що при підтримці суспільства необхідно розглядати можливість подальшого зниження віку для участі у бойових діях як стратегічний крок у зміцненні оборони країни.
“І те, що зараз зменшили вік з 27 до 25 років, ми повинні реально дивитися на речі. За умови, що залишатиметься така лінія фронту, триватиме повномасштабна війна, не виключено, що це не остання зміна щодо призовного віку, віку для мобілізації“, – зазначив нардеп
Рішення про зниження максимального призовного віку з 27 до 25 років було прийняте президентом Володимиром Зеленським 2 квітня цього року. За даними українських ЗМІ, це може забезпечити додатковий потік до 100 тисяч нових військовослужбовців для української армії.
Під час засідання Ставки верховного головнокомандувача України минулого року, Зеленський висловив намір мобілізувати до 500 тисяч осіб, що обійдеться країні приблизно у 500 мільярдів гривень.