У США в день народження Трампа провели перший за понад 30 років військовий парад на тлі масових протестів (відео)

14 червня 2025 року у Вашингтоні відбувся масштабний військовий парад з нагоди 250-річчя армії Сполучених Штатів Америки. Цей захід відбувся саме в день, коли президент Дональд Трамп святкував свій 79-й день народження. Парад транслювався у прямому ефірі через Білий дім.
Він став першим військовим парадом такого масштабу в США за понад тридцять років. Попри очевидний збіг дат, офіційні представники американської влади заперечували будь-який прямий зв’язок між урочистостями з нагоди ювілею армії та днем народження президента.
На параді, окрім Дональда Трампа і першої леді Меланії Трамп, були присутні ключові представники американської політичної та військової верхівки. Серед них — віцепрезидент Джей Ді Венс, міністр оборони Піт Гегсет, держсекретар Марко Рубіо та інші високопосадовці.
Урочистості вразили своїм масштабом: вулицями столиці пройшли десятки танків та бойових машин, продемонструвавши техніку, що представляла різні історичні періоди існування американських збройних сил — від часів Першої світової війни до сучасності. У параді взяли участь сім тисяч військовослужбовців. Окрім технічних показів, виступали також члени парашутної команди армії США “Золоті лицарі”.
Втім, ще до початку офіційних заходів у багатьох містах США розпочалися масові акції протесту, спрямовані проти політики президента Трампа. Особливе обурення викликали його дії стосовно міграційної політики, а також рішення залучити військових для придушення протестів у Лос-Анджелесі. Протести проходили під гаслом “Ні королям”. За словами організаторів, по всій країні було заплановано близько двох тисяч протестних акцій у містах і селищах кожного штату.
Як повідомляє CNN, у Нью-Йорку, за оцінками правоохоронців, до протестів долучилися близько 50 тисяч осіб. Серед учасників акції були також відомі діячі культури — зокрема актор Марк Руффало, який прийшов на демонстрацію у кепці з написом “іммігрант”, та акторка Сьюзан Сарандон.
Протести переважно проходили мирно, однак у Лос-Анджелесі поліція вдалася до розгону демонстрантів з використанням сльозогінного газу.