ЄС та світ

У Великій Британії відкривається перший центр для вживання заборонених наркотиків

13 січня в східній частині Глазго, Шотландія, відкриється перший у Великій Британії центр для вживання заборонених наркотиків під назвою Thistle (чортополох). У цьому закладі клієнти зможуть вводити нелегально придбані героїн чи кокаїн під медичним наглядом. Про це повідомляє BBC.

Метою створення такого центру є зниження кількості передозувань, мінімізація шкоди від вживання наркотиків і скорочення випадків їхнього вживання у громадських місцях. Центр фінансується урядом Шотландії, а відвідувачі, які зберігатимуть наркотики під час перебування в закладі, не будуть притягуватися до відповідальності. Проте наркотики у закладі не надаватимуть – клієнти повинні приносити їх із собою.

Керівниця проєкту Лінн Макдональд зазначила, що наразі важко спрогнозувати кількість щоденних відвідувачів. За її словами, подібні центри в інших країнах можуть обслуговувати до 200 людей на день, але ситуація залежить від багатьох факторів.

Ідея створення подібних закладів не є новою. Вперше кімнати для безпечного вживання наркотиків з’явилися у Швейцарії у 1986 році, а згодом поширилися у Данії, Португалії, Нідерландах, Німеччині, Іспанії, Канаді та США.

Шотландія має один із найвищих рівнів смертності від передозування в Європі. У 2023 році кількість таких смертей в Англії та Уельсі досягла рекордного рівня, а в Шотландії цей показник був удвічі вищим. Влада сподівається, що запуск Thistle допоможе зменшити ці трагічні цифри.

Однак проєкт отримав і критику. Частина місцевих жителів побоюється, що центр сприятиме збільшенню торгівлі наркотиками у районі. Благодійні організації, які працюють із залежними, також висловлюють занепокоєння, що це рішення може підштовхнути людей до самознищення.

Уряд Великої Британії зазначив, що це буде єдиний подібний центр у країні, і не планує втручатися в реалізацію цього проєкту. Попри критику, ініціатива сприймається як експеримент, який може стати важливим кроком у боротьбі з наслідками наркозалежності.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Через скорочення USAID Україна та ще 7 країн можуть залишитися без ліків проти ВІЛ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку