ЄС та світ

У Японії виправдали чоловіка після 34 років у камері смертників

Суд у Японії остаточно виправдав 88-річного Івао Хакамата, який провів 34 роки у камері смертників після засудження за вбивство чотирьох людей майже 60 років тому. Вирок про страту був винесений ще у 1968 році, але тепер справедливість нарешті відновлена. Про це повідомляє агентство Kyodo.

Хакамата був звільнений з камери смертників ще у 2014 році після того, як обвинувачення проти нього було визнано сфабрикованим. Проте прокуратура оскаржила це рішення, і розгляд справи поновили лише через дев’ять років, у 2023-му. Тепер суд поставив остаточну крапку у справі, виправдавши Хакамата.

Трагедія, за яку був засуджений Хакамата, сталася 30 червня 1966 року. У власному будинку були жорстоко вбиті президент невеликої компанії з виробництва бобової пасти, його дружина та двоє дітей. Підозрюваним у вбивстві був затриманий службовець компанії Івао Хакамата, якого в 1968 році засудили до смертної кари.

Ключовим доказом проти нього став одяг, нібито знайдений у чані з бобовою пастою, зі слідами крові, яка, як стверджувалося, належала Хакаматі. Під час слідства він зізнався у злочині, але пізніше на суді відмовився від своїх слів, заявивши про свою невинуватість.

У 1980 році Верховний суд Японії підтвердив вирок, а у 2008 році він був повторно затверджений. На той час Хакамата вже страждав від серйозних психологічних проблем. Його молодша сестра подала апеляцію, наполягаючи на невинності брата.

Під час повторного розгляду справи з використанням сучасних методів генетичного аналізу було встановлено, що кров на одязі не належала Хакаматі. Суд також дійшов висновку, що докази були підроблені слідством. У 2014 році його звільнили з-під варти, але прокуратура не залишила спроби повернути його до в’язниці, вимагаючи повторного розгляду справи.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  У США вибухнув завод з виробництва ракет (відео)

Лише у жовтні 2023 року суд знову розпочав слухання і остаточно виправдав Хакамата, знявши з нього всі звинувачення. Ця справа стала символом боротьби за справедливість і привернула увагу громадськості до проблем у японській судовій системі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку