Вбитий полковник СБУ Воронич був причетний до ліквідації “Мотороли” й наступу ЗСУ на Курщині: NYT

Полковник Служби безпеки України Іван Воронич, якого днями застрелили в Києві, служив у спецпідрозділі, який брав участь в наступі на Курську область Росії у 2024 році. Раніше він очолював групу, яка ліквідувала проросійського бойовика Арсенія Павлова, відомого під псевдонімом “Моторола”. Про це повідомляє New York Times.
Журналісти видання поспілкувалися з українськими посадовцями та колишніми колегами Воронича, які побажали залишитися анонімними. Вони розповіли, що загиблий був офіцером Центру спеціальних операцій “Альфа” і мав багаторічний досвід роботи у СБУ.
Воронич почав службу в середині 1990-х. У різний час очолював підрозділ спеціальних операцій, відомий як “Пʼяте управління”. Цей підрозділ отримував технічну підтримку від ЦРУ США та ніс відповідальність за ліквідацію одного з командирів бойовиків самопроголошеної “Донецької народної республіки” Арсенія Павлова (“Мотороли”).
Після початку повномасштабного вторгнення Росії, Воронич був залучений до діяльності елітного підрозділу, який діяв у так званій “сірій зоні” фронту. Саме цей підрозділ, за інформацією NYT, відіграв ключову роль у серпневому наступі України на Курську область у 2024 році.
Колишній голова СБУ Іван Баканов, особисто знайомий із Вороничем, заявив, що той активно протидіяв російській агресії з 2014 року:
“Якщо мотивом є вбивство на побутовому ґрунті — це одне. Але це може бути публічна страта, здійснена росіянами, а це вже зовсім інша історія, яка вимагатиме від СБУ комплексу негайних заходів”.
Нагадаємо, 10 липня в Голосіївському районі Києва сталася стрілянина. Колишній розвідник Роман Червінський повідомив, що загиблим є полковник СБУ Іван Воронич. За його словами, чоловіка застрелили пʼятьма пострілами впритул, коли той виходив зі свого будинку.
Служба безпеки України офіційно не підтвердила особу загиблого, але заявила, що внаслідок стрілянини був убитий їхній співробітник. Правоохоронці відкрили кримінальне провадження за статтею 348 Кримінального кодексу України (посягання на життя працівника правоохоронного органу, члена громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону або військовослужбовця).