ЄС та світ

Угорщина досягла угоди щодо транзиту російської нафти через Україну: Bloomberg

Угорська енергетична компанія MOL досягла домовленості, яка дозволить продовжити транзит російської нафти через територію України. Як повідомляє Bloomberg, ця угода була укладена після того, як Україна обмежила можливості для ПАТ “Лукойл” використовувати її територію як транзитний шлях через російське вторгнення.

Згідно з новими домовленостями, MOL взяла на себе відповідальність за постачання сирої нафти на білорусько-українському кордоні, починаючи з 9 вересня. Раніше транспортування нафти до Угорщини та Словаччини, через кордон з Україною, здійснювалося російською стороною.

Габріель Сабо, виконавчий віцепрезидент MOL, зазначив, що нова угода забезпечує надійне рішення для транспортування нафти через трубопровід “Дружба”, який сполучає Росію з Угорщиною через Україну. Проте, у повідомленні не уточнюється, які саме компанії будуть відповідати за забезпечення постачання нафти в межах нових умов.

Ця заява з’явилася після того, як Україна фактично заборонила “Лукойлу” використовувати її інфраструктуру для транзиту нафти, реагуючи на військову агресію Росії. Угорщина та Словаччина, будучи країнами без доступу до моря, отримали тимчасові виключення з енергетичних санкцій ЄС проти Росії. Оскільки Україна посилила свої санкції проти “Лукойлу”, нафта до цих країн почала постачатися через інших виробників, таких як “Татнафта”.

Україна, зі свого боку, зобов’язалася виконувати умови транзиту російської нафти до Європи в межах чинних контрактів до завершення їхньої дії. Як повідомив радник Офісу президента Михайло Подоляк, транзит нафти через Україну триватиме щонайменше до кінця 2029 року.

Подоляк також наголосив, що Україна підтримує ініціативи Єврокомісії щодо диверсифікації джерел постачання нафти для країн Європи, що допоможе зменшити або повністю усунути залежність від російської нафти в майбутньому.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  США та Японія уклали угоду про зміцнення ядерного стримування

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку