Україна попросила зменшити вдвічі новий транш від МВФ

Україна ініціювала зменшення вдвічі розміру траншу за результатами сьомого перегляду програми Механізму розширеного фінансування з Міжнародним валютним фондом, оскільки наразі не має гострої потреби у додаткових коштах і планує залучити їх пізніше. Про це повідомив голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.
“Це позиція Міністерства фінансів, яка сформувалася з урахуванням кількох обставин. По-перше, зважаючи на достатню поточну ліквідність, достатні залишки коштів на Єдиному казначейському рахунку. І справді поточний стан публічних фінансів досить добрий, з огляду на це і на достатність міжнародних резервів, немає потреби отримувати тепер передбачені програмою гроші в повному обсязі”, — пояснив Гетманцев.
Він підкреслив, що Україна не відмовляється від цих коштів, а йдеться лише про перенесення виплат на наступні транші.
“З такою позицією уряду можна погодитися. Бо якщо бюджетні потреби 2025 року більш-менш забезпечені завдяки уже підтвердженій міжнародній допомозі, то з 2026-м, а надто – з 2027 роком, поки що маємо, на жаль, найбільшу невизначеність за увесь час, починаючи з лютого 2022 року”, — зазначив депутат.
Гетманцев також додав, що відтермінування залучення частини коштів дозволить зекономити на обслуговуванні боргу:
“Перенесення термінів отримання частини позики – це ще й про економію на обслуговуванні боргу. Заощадження буде невеликим, але, погодьтеся, не зайвим для бюджету”.