Україна створює кадровий резерв учителів із збереженням зарплати: міністр освіти
Через обмеження дистанційного навчання в Україні планується залучати вчителів до інших видів діяльності.

У зв’язку з обмеженням дистанційної освіти в Україні, вчителів залучатимуть до інших видів освітньої діяльності та включать до кадрового резерву зі збереженням заробітної плати. Про це заявив міністр освіти і науки Оксен Лісовий в ефірі марафону “Єдині новини”.
“Наказ №850 про обмеження дистанційного навчання у школах регулює тільки форми освіти. Виходячи з моделювання по цьому наказу, частина вчителів втратить своє навантаження. Ми всіх їх залучимо до інших видів освіти. Нам буде потрібно організовувати освіту для різних категорій, наприклад, для дітей за кордоном, яким треба дати виключно українознавчий компонент”, – сказав Лісовий.
Міністр додав, що міністерство також готує кадровий резерв учителів, яких залучатимуть до роботи на деокупованих територіях України.
“Ми зацікавлені у тому, щоби зберегти всіх вчителів. Зокрема, створено кадровий резерв і прийнято політичне рішення щодо збереження їм зарплати”, – зазначив Лісовий.
МОН у співпраці з віцепрем’єр-міністром Михайлом Федоровим запустило комплексну політику “Школа офлайн”, що має на меті повернути 300 тисяч українських учнів до очного навчання. Ця ініціатива передбачає не лише організацію безпечного навчального середовища, але й підтримку вчителів, які працюють у складних умовах.
Також Лісовий наголосив на важливості впровадження нових навчальних програм і підручників, адаптованих до потреб воєнного часу, а також залучення вчителів до створення освітніх матеріалів для дітей, які перебувають за кордоном або на окупованих територіях. Це важливо для забезпечення безперервності навчання та підтримки національної ідентичності серед українських учнів за кордоном.