Україна та НАТО розробляють інноваційні підходи до безпечної евакуації поранених

Спільний Центр НАТО-Україна з аналізу, підготовки та освіти JATEC розробляє інноваційні підходи до безпечної евакуації поранених з бойових зон. Про це повідомив полковник Валерій Вишнівський, директор з імплементації програм JATEC, під час конференції, присвяченої евакуації поранених (CASEVAC).
За його словами, ворог цілеспрямовано атакує евакуаційні команди разом із пораненими, що серйозно впливає на моральний стан підрозділів:
«Тому, ефективна евакуація поранених – один із найскладніших аспектів польової медицини в умовах широкомасштабної агресії», – зазначив Вишнівський.
Сучасний бойовий досвід виявляє чимало труднощів у взаємодії, зв’язку та плануванні медичних заходів, що потребує оновлення підходів до евакуації та домедичної допомоги безпосередньо на полі бою. Участь у конференції, яка відбулася у змішаному форматі — онлайн та наживо — взяли понад 230 представників із 18 країн НАТО та партнерських держав.
Під час відкриття форуму командувач JATEC бригадний генерал Войцех Озга наголосив:
«Під час конференції JATEC розглянуто унікальний бойовий досвід України, покращено співробітництво з НАТО для посилення медичних спроможностей Альянсу та України».
Фахівці обговорили можливості інтеграції цивільно-військового планування, запровадження нових технологій — зокрема використання дронів, телемедицини та штучного інтелекту — а також вдосконалення навчальних програм для підвищення ефективності системи CASEVAC.