Україна втрачає валютний виторг і мільярди гривень ВВП через вимогу до промисловості імпортувати 80% електроенергії: “Укркокс”

Гірничо-металургійні підприємства України опинилися під загрозою зупинки через нову вимогу уряду імпортувати 80% необхідної електроенергії з-за кордону. Таке рішення викликало серйозну критику з боку галузевих асоціацій, які попереджають про можливі негативні наслідки для економіки країни
У листі до уряду, міністра енергетики та НКРЕКП асоціація попереджає про катастрофічні наслідки такого рішення.
“Нестабільне постачання електроенергії ускладнює планування виробництва, що негативно позначається на промисловості й суміжних галузях, таких як залізниця та порти. Це призведе до зниження виробничої активності великих підприємств, зменшення податкових надходжень, валютної виручки та ВВП, а також зростання безробіття”, – ідеться в листі.
Крім того, рішення Кабміну спричинило невиправдане зростання цін на міждержавні перетини, що завдає додаткових збитків національним виробникам.
“Укркокс” закликає уряд скасувати останні зміни та повернутися до попередніх норм імпорту електроенергії (30% з травня до вересня або 50% з жовтня до квітня) або встановити коригування до 50% протягом усього року.
Асоціація також пропонує під час розподілу лімітів внутрішньої генерації по областях додавати обсяги імпортованої електроенергії до обласних лімітів, що забезпечить стабільне енергопостачання та сприятиме економічному відновленню.