Україна

Україна залучає міжнародний бізнес для підтримки екологічних реформ та зеленого відновлення

Україна залучає міжнародний бізнес до підтримки екологічних реформ і зеленого відновлення країни. Про це повідомляє пресслужба Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України.

Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Світлана Гринчук провела зустріч з Генеральним секретарем Міжнародної торгової палати Джоном Дентоном та Президентом Торгово-промислової палати України Геннадієм Чижиковим.

“Лише місяць тому в Торгово-промисловій палаті України мали конструктивний діалог з українськими підприємствами щодо перебігу довкіллєвих реформ та шляхів балансування з економічним розвитком. Наразі масштабуємо нашу співпрацю й з міжнародним бізнесом”, – наголосила Світлана Гринчук.

Вона підкреслила, що у процесі відновлення для України є важливим досвід світових лідерів у сфері ESG, кліматичних технологій та циркулярної економіки. ICC може стати надійним партнером у донесенні потреб України до світової бізнес-спільноти та донорів, а також сприяти міжнародному визнанню українських зелених ініціатив. Україна має амбітну мету — досягти кліматичної нейтральності, і важливо впроваджувати нові низьковуглецеві кліматичні технології в усіх секторах економіки під час відбудови.

“Наразі в Україні розробляється законопроєкт «Про зелене відновлення», який визначатиме критерії оцінки та відбору «зелених» проєктів, що фінансуватимуться за кошти міжнародної допомоги та кліматичного фонду. Цей закон стане основою для прозорого залучення інвестицій й стимулюватиме трансформацію економіки. Вже найближчим часом плануємо винести його на громадське обговорення, у тому числі обговорити й з бізнесом”, – пояснила Світлана Гринчук.

Міністр також обговорила можливості залучення інвестицій через вільні вуглецеві ринки. У рамках статті 6 Паризької угоди Україна вже має домовленості про співпрацю зі Швейцарією та Японією, а також веде перемовини з Сінгапуром. Вільні вуглецеві ринки є новим, але перспективним напрямком для країни.

Обговорили також підготовку до участі у наступній Конференції ООН зі зміни клімату, що відбудеться в Бразилії. СОР є не лише майданчиком для ухвалення глобальних політичних рішень, а й можливістю для залучення нових інвестицій.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Посадовець "Укренерго", який виправдовував агресію РФ, може уникнути покарання

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку