Україна

Україні бракуватиме близько 108 тисяч педагогів до 2030 року: результати дослідження

За результатами дослідження, проведеного Громадською спілкою “Освіторія” спільно з дослідницькою агенцією FAMA, до 2030 року в Україні може виникнути дефіцит у 108 тисяч педагогів. Це дослідження, яке тривало понад рік, було презентоване 13 листопада 2024 року.

Основною метою дослідження було проаналізувати сучасний стан освіти через призму професії вчителя та змоделювати ключові потреби сфери до 2030 року. У рамках дослідження було залучено понад 10 000 освітян, що дозволило системно проаналізувати всі ланки освітньої системи.

Згідно з отриманими даними, з 2018 по 2023 рік кількість учителів у містах зменшилася на 10,9%, тоді як у селах цей показник є вищим у понад два рази – 22,8%. Середній вік українського вчителя наразі становить 49 років, що свідчить про старіння педагогічного складу. Крім того, частка молодих вчителів (до 30 років) зменшилася з 14% у 2018 році до 10% у 2023 році.

Дослідження також виявило, що 27% вчительського складу в школах складають вчителі мовно-літературної галузі, 24% – вчителі молодших класів, 13% – вчителі природничої галузі, 8% – вчителі математики. Ці дані свідчать про нерівномірний розподіл педагогічних кадрів за спеціалізаціями.

Під час презентації результатів дослідження було обговорено можливі сценарії прогнозування кількості педагогів за новою методологією, порівняння навантаження українського вчителя у міжнародному контексті та динаміку серед студентства. Зокрема, було розглянуто питання, скільки потрібно вчителів для забезпечення якісного освітнього процесу, який існує розрив між учителями технічних і гуманітарних спеціальностей, а також ситуацію з поповненням учительських лав в умовах скорочення педагогічного складу.

Результати дослідження підкреслюють необхідність впровадження системних змін у сфері освіти, спрямованих на залучення молодих фахівців до педагогічної діяльності, підвищення престижу професії вчителя та забезпечення рівномірного розподілу педагогічних кадрів за спеціалізаціями.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Мінкультури ініціювало перевірку діяльності Дирекції з будівництва другої черги Меморіалу жертв Голодомору

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку