Україні вистачить військових для ведення війни ще 6-12 місяців: NYT

Американське видання The New York Times повідомило, що за оцінками уряду США, Україні вистачить військових на ведення війни ще 6-12 місяців. Це вважається одним із ключових викликів для Києва на сьогодні. У Міністерстві оборони США зазначають, що Україна поступово скорочує відставання від Росії в кількості боєприпасів і артилерії, проте наявний дефіцит військовослужбовців залишається серйозною проблемою.
The New York Times також зазначає, що, за неофіційними даними, з початку повномасштабного вторгнення Україна втратила близько 57 тисяч військових, тоді як втрати Росії є вдвічі більшими. Українська сторона рідко розкриває точні цифри втрат, але в лютому цього року президент Володимир Зеленський заявив, що кількість загиблих захисників становить 31 тисячу.
За словами одного з чиновників Пентагону, Україна має достатньо військових ресурсів для продовження бойових дій ще на період від пів року до року, після чого може відчути гостру нестачу солдатів. Американські представники додають, що деякі новостворені українські бригади спрямовані для операцій на території Курської області РФ замість захисту східних та південних регіонів України чи формування резервів для можливого наступу у 2025 році.
Міністр оборони США Ллойд Остін наголосив на тому, що Україна активно працює над збільшенням чисельності військових. За його словами, необхідно не лише залучити нових людей, але й підготувати їх до участі в бойових діях, відновлюючи військову міць.
У той же час, американські аналітики визнають, що раніше недооцінили здатність Росії змінити хід війни на свою користь. Деякі представники розвідки та військові чиновники висловлюють скептицизм щодо можливостей України протистояти просуванню російських сил, оскільки українські ресурси виснажуються через затяжний характер бойових дій.
Окрім цього, американська влада застерігає, що наступного року ситуація із чисельністю української армії може стати особливо критичною. Однак і Росія стикається зі значними проблемами на фронті. Наступ на Донеччині триває, проте зазнає серйозних втрат як у техніці, так і в людських ресурсах. Через дефіцит сучасної бронетехніки Росія використовує старі зразки військової техніки. За словами американських військових, це змусило російську армію робити ставку на невеликі піхотні підрозділи під час наступальних операцій на сході України, що призводить до великих втрат серед особового складу.
Офіційні представники США зазначають, що Росія продовжує набір новобранців, збільшуючи кількість контрактників до 25–30 тисяч щомісяця. Хоча РФ наростила виробництво ракет, у створенні сучасних радіолокаційних систем оборонна промисловість країни стикається зі значними складнощами.