Українці почали довіряти банкам: кількість депозитів зростає

Після реформи банківської системи, або так званого “банкопаду”, коли в Україні закрили значну кількість неефективних фінансових установ, рівень довіри громадян до банківської системи знизився. Утім протягом останніх двох років помітне повернення довіри до банків. Кількість депозитів у гривні зросла до найвищого рівня за десятиліття.
“Депозити у гривні до ВВП зараз на максимумі за останні 10 років. Вже за підсумками березня банківські вклади у гривні відновили зростання, остаточно зафіксувавши цю тенденцію у квітні. Зокрема, у квітні вони зросли на 24,1 млрд. грн (+1,5%), з початку року – на 29,8 млрд. грн. (+1,8%). Депозити у валюті також збільшились (+0,35 млрд. доларів або на 1,8% з початку року)”, – зазначає очільник Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.
З 2022 року обсяги депозитів у гривні зросли на 80% (+739 млрд гривень). Як частка від ВВП, такі депозити збільшились із 18,6% на кінець 2021 року до 24,9% ВВП на кінець 2023 року.

На думку Гетманцева – це чудова нагода і стимул для зростання кредитування, наслідком чого буде прискорення зростання економіки.
“Банківська система зберігає довіру вкладників (як зі сторони населення, так і бізнесу), залишається надліквідною і стійкою. Укотре акцентую увагу, що маємо більш активно працювати над спрямуванням частини такої вільної ліквідності на кредитування реальної економіки. Кредитування відновлюється, але дуже і дуже повільно. Одним із стимулів для його зростання має стати ухвалення законопроєкту про Національну установу розвитку, що задумується як український аналог німецького KfW і сподіваюсь стане такою ж історією успіху післявоєнного відновлення”, – зазначає голова парламентського комітету.