Українці вдома та в Польщі: хто щасливіший

Аналітики центру “Вокс Україна” порівняли соціально-економічні показники та психологічний стан наших співгромадян на Батьківщині та в Польщі (країні, яка займає друге місце за кількістю біженців). Під час опитувань дослідники з’ясували, як українці вдома та за кордоном оцінюють стан свого здоров’я, рівень щастя та довіри до інших.
За двома пунктами “щастя” та “довіра” показники у Польщі та Україні схожі. А от щодо оцінки стану власного здоров’я, то показники помітно відрізнялись.
“Українці в Польщі частіше повідомляють про своє добре або дуже добре здоров’я (51,2% проти 31,2%), але не відрізняються за двома іншими соціально-економічними показниками: обидві вибірки демонструють подібний рівень щастя (62,6% в українській та 64,4% у польській вибірках зазначили, що є щасливими або швидше щасливими) та довіру (28,6% в українській та 29,0% у польській вибірках повідомили, що довіряють або радше довіряють іншим)”, – зазначається у звіті за результатами дослідження.
Ймовірність бути щасливим знижується для тих, хто зазнав суттєвих незручностей через війну. На рівень оцінки здоров’я, щастя та довіри вплинули також наявність чи відсутність досвіду пережитого насилля.
“Будь-яка значна незручність, як-от небезпечна для життя нестача їжі, пов’язана з нижчою на 6,4 відсоткових пунктів ймовірністю бути щасливим та на 6,0 пунктів нижчою ймовірністю доброго чи дуже доброго здоров’я. Крім того, досвід переживання будь-якого насильства до повномасштабної агресії 2022 року асоціюється з додатковим зниженням на 6,1% ймовірності бути щасливим, тоді як незначні незручності (наприклад, блекаути) асоціюються з на 4,9% нижчою імовірністю довіряти іншим”, йдеться в дослідженні “Вокс Україна”.