Українцям загрожує втрата якісного інтернету через Гетманцева: що відбувається на ринку провайдерів
Нардеп планує підвищити податки для інтернет-провайдерів у 7 разів, що може серйозно вплинути на діяльність середніх та дрібних провайдерів.

Народний депутат Данило Гетманцев, очільник податкового комітету Верховної Ради, вважає, що інтернет-провайдери сплачують замало податків і повинні платити на рівні європейських стандартів. Він пропонує збільшити податкове навантаження на середні та дрібні інтернет-компанії у 7 разів. Це може призвести до негативних наслідків для невеликих провайдерів, які будуть змушені підвищити ціни для абонентів або навіть згорнути свою діяльність, пише informator.ua.
Натомість великі провайдери отримають перевагу, оскільки їхні конкуренти зникнуть, що, однак, може призвести до зниження якості послуг, як це вже спостерігається у деяких великих компаніях, таких як “Київстар”.
У своїй колонці Гетманцев стверджує, що інтернет-провайдери нібито “ухиляються від сплати податків”. Він наводить дані, що загальні доходи від надання послуг фіксованого зв’язку у 2023 році склали 21,2 млрд грн, що на 33,3% більше порівняно з попереднім роком. Для порівняння, доходи операторів мобільного зв’язку склали 61,7 млрд грн, зі зростанням лише на 9,8%. Бачачи такі прибутки, політик прагне збільшити податкове навантаження на галузь, аби поповнити бюджет.
В’ячеслав Кус, директор ISP EXPRES, один із представників дрібних провайдерів, висловив занепокоєння цією ініціативою. Він наголосив, що перехід на загальну систему оподаткування не лише призведе до підвищення цін для користувачів, але й може знищити малий бізнес. Окрім того, більшість доходів від податків буде спрямовано до загального бюджету, що погіршить фінансовий стан місцевих громад.
Крім того, для малого бізнесу це означатиме необхідність найму додаткового штату бухгалтерів, що значно збільшить витрати. В умовах воєнного стану, коли стабільний інтернет-зв’язок є критично важливим, такі зміни можуть суттєво ускладнити роботу малих провайдерів, які вже зараз забезпечують зв’язок навіть під час блекаутів.