Економічні

Уолл-стріт оживає після Дня праці: як це вплине на світову економіку?

Сьогодні у США святкують День праці. Це свято традиційно відзначається в перший понеділок вересня та має на меті вшанування внеску працівників у розвиток економіки та суспільства.

Водночас з цим на Уолл-стріт очікується пожвавлення активності, коли банкіри та інвестори повертаються з літніх відпусток. У статті The Wall Street Journal обговорюються очікування, що найближчий період буде особливо динамічним для головної фондової біржі світу.

Після того, як ринки зростали протягом більшої частини року, економіка США знаходиться в потенційній точці перегину. Ейфорія, що підштовхнула акції деяких компаній до рекордних показників, в останні тижні пішла на спад через тривожні ознаки того, що ринок праці може ослабнути. Трейдери також очікують, наскільки агресивно Федеральний резерв знизить процентні ставки пізніше цього місяця після історичної боротьби з інфляцією.

Можливі наслідки пожвавлення активності на Уолл-стріт для України та світової економіки

Повернення банкірів та інвесторів з відпусток часто супроводжується збільшенням обсягів торгівлі та інвестицій. Це може призвести до зростання інвестицій у різні сектори економіки, включаючи український ринок.

Пожвавлення активності може дати нові сигнали щодо стану світової економіки. Якщо інвестори будуть оптимістично налаштовані, це може свідчити про стабілізацію або зростання економіки, що позитивно вплине на експортні можливості України. З іншого боку, якщо на ринку з’являться негативні новини, це може призвести до нестабільності та зниження інвестиційної активності, що може негативно вплинути на економіку України.

Зміни в настроях інвесторів та рішення ФРС США щодо процентних ставок можуть мати вплив на курси валют, вартість акцій та облігацій, що, в свою чергу, вплине на економіку України.

Активність на Уолл-стріт після Дня праці часто розглядається як важливий індикатор для світової економіки, оскільки після літнього затишшя багато інвесторів повертаються до активної торгівлі, що може вплинути на ринки по всьому світу.

ЧИТАТИ
На межі: що спричинило нещодавній обвал фондових ринків по всьому світу

У цей період часто публікуються важливі економічні звіти: дані про зайнятість, інфляцію та ВВП, які можуть вплинути на глобальні ринки. Багато компаній публікують свої квартальні звіти, що може вплинути на настрої інвесторів і, відповідно, на ринки.

Активність на Уолл-стріт може відображати очікування щодо рішень Федеральної резервної системи США стосовно процентних ставок, що має глобальний вплив.

На що впливає зміна процентних ставок Федеральної резервної системи США

В свою чергу, зміна процентних ставок ФРС США може вплинути на глобальні фінансові ринки, вартість запозичень, інвестиції та інфляцію.

Так, зниження процентних ставок у США може призвести до зниження вартості долара, що вплине на курси валют інших країн. Це може зробити експорт з інших країн більш конкурентоспроможним, але також може призвести до нестабільності на валютних ринках.

Зниження ставок може стимулювати інвестиції в економіки, що розвиваються, оскільки інвестори шукатимуть вищу прибутковість за межами США. Це може призвести до збільшення капіталовкладень у такі країни як Україна.

Зменшення ставок зробить привабливою вартість запозичень для компаній та урядів по всьому світу та стимулюватиме економічне зростання. Однак, це також може призвести до збільшення боргового навантаження. Нарешті, зниження ставок може підштовхнути інфляцію, оскільки дешевші кредити стимулюють споживчі витрати та інвестиції.

Ознаки слабкості ринку праці в США

Тривожними індикаторами слабкості американського ринку праці є зростання безробіття до 4.1%, (це найвищий показник за майже три роки). У червні з’явилося  206 000 нових робочих місць. Водночас збільшилася кількість первинних заявок на допомогу з безробіття до 232 000, а кількість продовжених заявок досягла 1.86 мільйона, що є рекордним за три останніх роки.

Хоча заробітна плата продовжує зростати, темпи зростання уповільнилися до 3.9% на рік, що є також найнижчим показником з 2021 року.

ЧИТАТИ
Карпатоцентризм, безпековий мінімум у готелях, оздоровлення: як війна змінила туристичні пріоритети українців

Ці показники свідчать про те, що ринок праці в США починає втрачати свою силу, що може вплинути на рішення Федеральної резервної системи щодо процентних ставок.

Ослаблення ринку праці в США –  наслідки для світової економіки

Просідання ринку праці може призвести до зниження зарплати, що, своєю чергою, допоможе стримати інфляцію, знизити споживацькі ціни, а також стабілізувати грошово-кредитну політику центробанків всього світу. Серед інших можливих наслідків –  зниження імпорту в США, оскільки у споживачів буде менше грошей для витрат. Це може поліпшити торговельний баланс США, що може позитивно позначитися на курсі долара і світовій економіці загалом.

Ослаблення ринку праці в США може знизити відсоткові ставки у США та за кордоном та сприяти економічному зростанню на ринках, що розвиваються, і стимулювати інвестиції в проєкти по всьому світу.

Серед можливих негативних наслідків можна назвати зниження глобального попиту. Менші витрати в США означають менший попит на товари та послуги з інших країн, що може призвести до уповільнення економічного зростання.

Невизначеність, викликана ослабленням ринку праці в США, може призвести до нестабільності фінансових ринків. Інвестори можуть стати більш обережними, що призведе до зниження цін на акції та інші фінансові інструменти.

Взагалі економічна невизначеність у США може призвести до посилення геополітичної напруженості, оскільки країни шукають способи захистити свої економічні інтереси. Це може мати негативні наслідки для світової торгівлі та співпраці.

Тетяна Морараш

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку