Україна

Уряд схвалив зміни до ліцензування медичної практики

Кабінет Міністрів України затвердив постанову, яка вносить зміни до Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики. Про це повідомляє пресслужба МОЗ.

Відповідно до оновлених правил, ліцензування тепер проводитиметься з урахуванням конкретних видів медичної допомоги (таких як первинна, екстрена, спеціалізована, паліативна, реабілітаційна) та медичних спеціальностей. Такий підхід запобігає ситуаціям, коли через порушення чи тимчасову відсутність фахівця за однією спеціальністю може бути припинена ліцензія на всю діяльність закладу або фізичної особи-підприємця. Це сприятиме стабільності надання медичних послуг та зниженню ризиків для пацієнтів.

“Прийняте сьогодні рішення — про зрілість та стійкість системи охорони здоров’я. Воно дозволяє нам не лише зберігати безперервність медичної допомоги, а й діяти гнучко, виважено, з фокусом на потреби пацієнта. Ми усуваємо надмірну зарегульованість, яка досі могла зупинити роботу цілого медзакладу через точкове порушення чи кадрову проблему. В умовах війни — це критично. Наше завдання — створити такі умови, за яких медична система буде стійкою, а медична допомога доступною — без пауз і компромісів щодо якості”, — наголосив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Окрім того, врегульовано питання замісної підтримувальної терапії: відтепер заборонено надавати її з використанням наркотичних засобів у багатоквартирних житлових будинках. Це рішення ухвалено з урахуванням численних звернень від громадян, правоохоронних органів, представників громадських організацій та місцевої влади.

Нові ліцензійні умови також відкривають можливості для фізичних осіб-підприємців: вони отримали право надавати реабілітаційну допомогу, що суттєво розширює доступ пацієнтів до таких послуг в умовах воєнного стану. Оновлено й вимоги до умов надання психіатричної допомоги в стаціонарі. Зміни мають на меті посилення захисту прав пацієнтів і створення для них безпечного та належного середовища в закладах охорони здоров’я.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Держкіно не фінансуватиме нові фільми у 2025 році

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку