В ГУР розповіли про особливості нової ракети РФ “Бандероль”

Нову російську крилату ракету S8000 “Бандероль”, основним носієм якої є безпілотник “Оріон”, виготовляють із використанням великої кількості іноземних компонентів, зокрема західного виробництва. Про це повідомило Головне управління розвідки Міністерства оборони України.
Ракету виробляє підсанкційне російське підприємство “Кронштадт”, розташоване у Московській області, яке також виготовляє безпілотники “Оріон”. Окрім безпілотників, ракети адаптовані для використання на бойових гелікоптерах Ми-28Н. “Бандероль” має бойову частину масою до 150 кг і здатна подолати відстань до 500 км при швидкості 500 км/год, використовуючи авіаційний гас як паливо.
“Особливістю ракети є її здатність виконувати повороти з меншим радіусом, ніж у типових крилатих ракет російського виробництва (Х-101, 3М-14, 9М727, Х-69), зберігаючи при цьому характерну траєкторію польоту крилатої ракети”, — зазначили в ГУР.
Серед іноземних комплектуючих, які використовуються у виробництві “Бандеролі”, вказані реактивний двигун Swiwin SW800Pro китайського виробництва, призначений для авіамоделювання (його орієнтовна ціна на AliExpress — 16 тисяч доларів); телеметричний модуль RFD900x з Австралії або його китайська копія; інерціальна навігаційна система, ймовірно китайського походження; акумулятори Murata з Японії; сервоприводи Dynamixel MX-64AR південнокорейської компанії Robotis; завадозахищена CRP-антена “Комета-М8” виробництва РФ, а також мікрочипи американського, китайського, швейцарського, японського та південнокорейського виробництва.
ГУР підкреслило, що більшість цих іноземних компонентів постачається до Росії через компанію “Чіп і Діп” — одного з найбільших дистриб’юторів електроніки у РФ.