Україна

В Україні День ракетних військ і артилерії офіційно відзначатиметься 4 грудня

Відтепер День ракетних військ і артилерії в Україні святкуватимуть 4 грудня замість 3 листопада. Про це зазначено в Указі Президента.

“Ушановуючи мужність та героїзм воїнів ракетних військ і артилерії, виявлені в боротьбі за свободу, незалежність та територіальну цілісність України, а також з метою започаткування нових військових традицій постановляю Установити в Україні День ракетних військ і артилерії, який відзначати щороку 4 грудня“, – йдеться в тексті документу.

Також зазначено, що попередній указ від 1997 року, який визначав дату святкування на 3 листопада, більше не діє.

Указ набирає чинності з моменту його публікації. Президент Зеленський підписав документ 2 листопада.

Водночас у Генштабі пояснили, що нова дата, 4 грудня, обрана на честь Дня святої Варвари. Ініціатива походить від командування ракетних військ і артилерії, адже попередня дата, 3 листопада, пов’язувалась із подіями Другої світової війни та радянським спадком.

Започаткування святкування 4 грудня, у День Святої Варвари, сьогодні відповідає духу і суті героїчних воїнів ракетних військ і артилерії, які захищають нашу свободу і Незалежність у боротьбі проти російських окупантів“, – підкреслили в Генштабі.

У європейській традиції свята Варвара є покровителькою артилеристів. В українській християнській культурі її шанують як одну з найбільш відомих святих. В її життєписі є згадка про подію з блискавкою і громом, які символізують руйнівну міць артилерійської зброї.

Згідно з переказами, Варвара була донькою заможного язичника Діоскора, який після її прийняття християнства сам стратив доньку. Проте одразу після цього його вразила блискавка, і він загинув. Із тих часів блискавка і грім стали символами захисту святої Варвари для всіх, хто працює з вибуховими речовинами та потужною зброєю, а артилеристи обрали її своєю покровителькою.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Уряд запровадив поняття "громада-форпост" для населених пунктів біля лінії фронту

В Україні свята Варвара шанується здавна. Згідно з легендами, у 1108 році її мощі були привезені на українські землі дружиною київського князя Святополка, яка також носила ім’я Варвара.

Традиція шанування святої Варвари як покровительки артилеристів існує і в збройних силах багатьох країн, зокрема Іспанії, Франції, Польщі та США.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку