В Україні готуються підвищити податки: які збори зростуть
Новий податок буде стосуватися платників податку на прибуток підприємств та платників єдиного податку 3 та 4 групи.
Кабінет Міністрів України розглядає законопроєкт, який передбачає значні зміни у податковій системі країни з метою збільшення податкових надходжень до державного бюджету на 140 млрд грн. Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк.
Законопроєкт передбачає підвищення ставки військового збору до 5% від доходів фізичних осіб, визначених статтею 163 Податкового кодексу. Крім того, планується запровадження військового збору для юридичних осіб у розмірі 1% від доходу від будь-якої діяльності, що стосуватиметься платників податку на прибуток підприємств та платників єдиного податку 3 та 4 групи.
Фізичні особи-підприємці будуть зобов’язані сплачувати військовий збір у розмірі 5% від розрахунку двох мінімальних заробітних плат на місяць або 1% від доходу, залежно від групи єдиного податку.
Також пропонується запровадити військовий збір у розмірі 5% на банківські метали, 30% на ювелірні вироби із золота, платини та дорогоцінного каміння, 15% на нові легкові автомобілі, що підлягають першій державній реєстрації в Україні, та 5% від доходу з продажу одного об’єкта нерухомості протягом року для фізичних осіб.
Крім того, законопроєкт передбачає встановлення військового збору у розмірі 5% для постачальників послуг мобільного зв’язку. Підприємства, що займаються роздрібною торгівлею пальним, будуть зобов’язані щомісяця сплачувати авансові внески з податку на прибуток у розмірі 0,5 мінімальної заробітної плати за кожен кубічний метр резервуарів для зберігання пального.
Також пропонується встановити ставку акцизного податку на солодкі газовані напої у розмірі 0,1 євро за 1 літр.
Наразі законопроєкт знаходиться на стадії розгляду урядом. Після цього він буде переданий до Верховної Ради України для подальшого обговорення та ухвалення.
Нагадаємо, Верховна Рада України раніше ухвалила законопроєкт №11256-2, який передбачає підвищення акцизного податку на пальне до мінімального рівня, встановленого в Європейському Союзі. Відповідно до прийнятого документа, ставки акцизного податку на бензин зростуть до 359 євро за 1000 літрів, на дизельне пальне – до 330 євро за 1000 літрів, а на скраплений газ – до 125 євро за 1000 кілограмів (близько 68 євро за 1000 літрів).