В Україні перша компанія проходить процедуру превентивної реструктуризації

В Україні вперше компанія розпочала процедуру превентивної реструктуризації. Такий крок здійснюють, коли власник усвідомлює серйозні фінансові проблеми бізнесу та змінює умови виконання кредитних зобов’язань, не припиняючи діяльність. Новий механізм дозволяє зберегти бізнес і уникнути банкрутства, повідомляє Опендатабот.
“Загалом 1 087 українських бізнесів в процесі припинення своєї роботи від початку року. 66,7% з них самостійно припинили діяльність без судової процедури банкрутства — 725 компаній. Це означає, що у компанії немає боргів, але її власники вирішили закрити бізнес”, — йдеться у повідомленні.
Останнім часом кількість самостійних закриттів бізнесу зменшується: цьогоріч цей показник на 23% нижчий, ніж торік. Причиною є зростання відповідальності власників і керівництва перед кредиторами та за існуючими боргами.
Ще 164 компанії нині перебувають у процедурі банкрутства через суд. Це на 22% більше, ніж на початку минулого року. Крім того, 118 підприємств перейшли до стадії судової ліквідації через неможливість розрахуватися з боргами. У таких випадках кошти кредиторам надходять від продажу майна компанії.
Ще 80 бізнесів проходять реорганізацію — трансформацію в інший проєкт шляхом злиття, поділу або приєднання. Цей показник на 63,5% нижчий порівняно з минулим роком. Таку процедуру інколи використовують для того, щоб приховати сумнівні активи чи партнерів.
“На мій погляд, фінансові труднощі має більшість підприємств, але наразі врегулювати їх за допомогою судових процедур для власників занадто складно і ризиковано. Якщо вже став банкрутом, то санація малоймовірно допоможе щось змінити. Фактично, це лише відображення загального стану бізнесу та економіки в цілому”, — зазначив Денис Лихопьок, арбітражний керуючий, член Кваліфікаційної комісії арбітражних керуючих, фахівець з питань банкрутства.
За його словами, до стадії санації — відновлення платоспроможності — доходять лише 5-10% усіх процедур. Причина в тому, що підприємства занадто пізно звертаються до судових механізмів фінансового оздоровлення.