В Україні планують відкрити щонайменше 200 центрів ментального здоровʼя

В Україні планується створення мережі із щонайменше 200 центрів ментального здоров’я. Вони стануть ключовою ланкою для надання вузькоспеціалізованої допомоги людям, які потребують підтримки. Про це повідомляє Міністерство охорони здоров’я.
«Ми прагнемо створити мережу центрів ментального здоров’я, які стануть ключовою ланкою для людей, що потребують вузькоспеціалізованої допомоги. На базовому рівні нашої системи психологічної підтримки працюють сімейні лікарі, психологи у школах, бібліотеках та центрах життєстійкості. Проте бувають ситуації, коли необхідна допомога вузькопрофільних спеціалістів. Саме для цього ми розвиваємо центри ментального здоровʼя по всій Україні. Наразі працюють вже 23 з них», – пояснив міністр охорони здоровʼя Віктор Ляшко.
За інформацією МОЗ, раніше акцент робився на впровадженні послуг психічного здоров’я на рівні первинної медичної допомоги, щоб зробити їх максимально доступними для громадян. Наступним етапом є розбудова мережі спеціалізованих закладів, які забезпечать професійну підтримку.
Згідно з Внутрішнім планом стійкості, презентованим Володимиром Зеленським, центри будуть створені на базі кластерних та багатопрофільних лікарень. У таких закладах працюватимуть мультидисциплінарні команди, які включатимуть психіатрів, психологів, психотерапевтів та інших фахівців.