Україна

В Україні планують змінити правила відстрочки для студентів та педагогів

В Україні планують змінити правила надання відстрочки від мобілізації для студентів і працівників освіти. Кабінет Міністрів схвалив відповідний законопроєкт, який найближчим часом буде подано на розгляд Верховної Ради. Про це повідомляє представник уряду в парламенті Тарас Мельничук.

Документ визначає нові чіткі критерії, хто матиме право на відстрочку від мобілізації під час воєнного стану. Серед таких категорій:

  • учні професійно-технічних училищ та студенти коледжів, які вступили не пізніше ніж за рік до досягнення граничного призовного віку;
  • студенти закладів вищої освіти, які вперше здобувають відповідний освітній рівень;
  • докторанти, інтерни та лікарі-резиденти, які вперше навчаються на відповідному рівні;
  • наукові, науково-педагогічні та педагогічні працівники, які працюють щонайменше на 0,75 ставки в закладах загальної середньої, професійної, фахової передвищої, вищої та позашкільної освіти, а також у наукових установах.

Також право на відстрочку матимуть особи, які:

  • не досягли 25 років на момент вступу до навчального закладу;
  • вперше здобувають певний рівень освіти;
  • навчаються за денною або дуальною формою.

Проєктом передбачено і захист педагогів позашкільної освіти — зокрема тих, хто веде гуртки екологічного, технічного або військово-патріотичного спрямування, за умови, що вони були працевлаштовані на основному місці роботи до початку 2025 року.

Водночас законопроєкт містить обмеження:

  • право на відстрочку не отримають чоловіки віком від 25 років, які повторно навчаються на тому самому або нижчому рівні освіти;
  • також виключено з права на відстрочку тих, хто розпочав навчання за кордоном після 24 лютого 2022 року.

Наразі в українському законодавстві передбачено кілька категорій військовозобов’язаних, які можуть претендувати на відстрочку — за станом здоров’я, через сімейні обставини (наприклад, багатодітні батьки або одинаки), або у зв’язку з навчанням чи професійною діяльністю. Новий законопроєкт спрямований на уточнення саме освітньої складової цих положень.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Лише 30% з необхідних $3 млрд для гуманітарної допомоги в Україні профінансовано: дані ООН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку