Україна

В Україні скорочують кількість бюджетних місць на аспірантурі

В Україні планується скорочення кількості бюджетних місць для здобуття освіти на рівні аспірантури. Вперше також буде впроваджено систему електронних кабінетів для подачі заяв. Про це повідомив заступник міністра освіти і науки Михайло Винницький.

За його словами, кількість місць держзамовлення в аспірантурі цього року може знизитися до приблизно п’яти тисяч — на дві тисячі менше, ніж було торік.

“Ми прогнозуємо приблизно п’ять тисяч місць в аспірантурі цього року, але точних цифр поки немає. Очевидно, перевагу матимуть інженерні та природничі спеціальності – ті інновації, для яких нам дуже потрібні фахівці аспірантського рівня”, — пояснив заступник міністра.

Причиною скорочення стало те, що тогорічна кількість місць, на думку МОН, була “завеликою”. Винницький також зауважив, що значний інтерес до аспірантури у 2022 році частково був пов’язаний із можливістю отримати відстрочку від мобілізації, а не лише з прагненням до наукової діяльності.

“Цього року ажіотажу буде набагато менше. Ми хочемо забезпечити, щоб місце в аспірантурі мали всі, хто справді хоче писати дисертації, проводити дослідження та створювати інновації. Але щоб не було таких місць забагато, а аспірантуру використовували не за призначенням”, — додав він.

Заступник міністра підкреслив, що залишиться чинною норма, за якою навчання в аспірантурі за держзамовленням можливе лише для студентів денної форми. Ті, хто планує навчатися заочно або у вечірній формі, зможуть вступити лише на контрактній основі.

Нагадаємо, що після 2022 року в Україні різко зросла кількість охочих вступити до аспірантури, зокрема — серед чоловіків призовного віку. Тоді Міністерство освіти і науки змінило правила вступу, обмеживши безкоштовне навчання лише денною формою, та подвоїло обсяги держзамовлення.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Кабмін ініціює прийом іноземців на офіцерські посади в Сили оборони

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку