Україна

В Україні стартували випробування нових балістичних і крилатих ракет: “Спецтехноекспорт”

Гендиректор держпідприємства “Спецтехноекспорт” Олексій Петров повідомив, що Україна активно працює над створенням власних крилатих і балістичних ракет, які можуть надійти на озброєння ЗСУ вже наступного року.

В інтерв’ю для OBOZ.UA Петров зазначив, що був свідком льотних випробувань українських боєприпасів, а також підкреслив, що рішення зняти монополію на ракетну сферу в Україні було виправданим.

Скажу, що в цьому напрямку рухається і держава, і, нарешті, приватний сектор. І це було розумне рішення зняти монополію на ракетну галузь. Тому я думаю, що свої ракети вже такі, скажімо, крилаті й балістичні, ми матимемо до середини 2025 року“, — підкреслив він.

На думку Петрова, розвиток ракетного виробництва, зокрема за участі приватних підприємств, є значним досягненням. Окрім того, Україна вже виготовляє 155-мм снаряди, що відповідають стандартам НАТО і забезпечують важливу відстань для ефективного ураження противника.

Окрім того, українські державні компанії намагаються відновити або розширити виробництво боєприпасів і радянського стандарту, на жаль, від якого ми не можемо ще позбутися. Постріл калібру 152-мм, який летить за 30 км, вкрай необхідний, як і 122-мм. Вони в постійному дефіциті, адже у великій кількості використовувалися силами оборони“, — додав Петров.

ЗСУ активно використовують українську ракету Р-360 “Нептун” у бойових діях. У серпні президент Володимир Зеленський повідомив про перше успішне застосування новітньої ракети-дрона “Паляниця”, створення якої зайняло 18 місяців. Також Зеленський оголосив про успішне випробування української балістичної ракети, ймовірно, оперативно-тактичного комплексу “Сапсан” або “Грім-2”.

За даними The Telegraph, українська армія готується до розгортання потужної балістичної ракети “Грім-2”, а представник України в НАТО Єгор Чернєв підтвердив майже повну готовність цієї зброї.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  "Податок на посилки" загрожує українській економіці та може стимулювати контрабанду: CEO Meest International

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку