В Україні вперше обстежили водойму на наявність вибухонебезпечних предметів за допомогою сенсорних технологій

В Україні вперше під час перевірки дна водойми на наявність вибухонебезпечних предметів були застосовані сенсорні технології. Про це повідомила пресслужба Міністерства економіки.
Оператор протимінної діяльності ТОВ “Ризик Контроль” залучив для обстеження озера систему MinesEye, надану Благодійним фондом “Фундація Поступ”. Перевірку проводили на одній із водойм на північ від Києва, яку місцева громада використовує як технічну — для забезпечення водою пожежників.
“Україна стає одним із лідерів в галузі гуманітарного розмінування, оскільки ми шукаємо і вдосконалюємо способи очищення наших земель і водойм зокрема. Використання сенсорів у водоймах з низькою видимістю та нашаруванням мулу допоможе саперам швидше та якісніше обстежувати подібні обʼєкти”, – зазначив заступник міністра економіки України Ігор Безкаравайний.
Під час демонстраційного тестування дрон MinesEye виконав дві сесії польоту за 15 хвилин, одна з яких — на висоті лише 20 см від поверхні води. Обстеження охопило 2 200 квадратних метрів водної площі, виключаючи прибережні зарості. У результаті на дні водойми було зафіксовано феромагнітні аномалії, після чого команда виділила 18 пріоритетних точок для подальшої підводної перевірки. Подальше дослідження дна виконуватимуть сапери-водолази за допомогою підводного дрона, зосереджуючи увагу на об’єктах, зафіксованих системою MinesEye.
Від початку цього року в Україні вже повернули до повноцінного використання майже 2 000 км² деокупованих територій. Загальна площа очищеної землі нині становить 36 942 км², однак ще 137 058 км² — залишаються потенційно забрудненими, включно з окупованими землями та водною територією.