В Україні впродовж вересня міжнародні резерви зменшилися на $3,4: у чому причина

Станом на 1 жовтня 2024 року міжнародні резерви України склали 38,898 мільярда доларів США, що на 8,1% або на 3,4 мільярда доларів менше порівняно з попереднім місяцем. Про це повідомила пресслужба Національного банку України.
Зниження резервів пояснюється валютними інтервенціями НБУ для стабілізації курсових коливань і покриття дефіциту валюти на ринку, а також виплатами по зовнішньому боргу в іноземній валюті.
“Ці операції були частково компенсовані надходженнями від розміщення валютних облігацій внутрішньої державної позики (валютні ОВДП) та одним із найменших з початку року обсягів міжнародної допомоги, що надійшли у вересні після значних обсягів у серпні. Це вкотре продемонструвало притаманну для цього року неритмічність надходження допомоги від міжнародних партнерів”, — зазначають у НБУ.
У вересні НБУ продав на валютному ринку 3,213,8 млн доларів США та викупив лише 0,6 млн доларів, що призвело до чистого продажу валюти в розмірі 3,213,2 млн доларів.
Також уряд отримав 674,7 млн доларів США на валютні рахунки в Національному банку. З цієї суми:
- 456,3 млн доларів пішло на обслуговування та погашення валютних ОВДП;
- 52,1 млн доларів – на обслуговування боргу перед Світовим банком;
- 44 млн доларів – на виплати іншим міжнародним кредиторам.
Окрім цього, Україна сплатила 729,8 млн доларів США Міжнародному валютному фонду.
У вересні також спостерігалося зростання вартості фінансових інструментів на 381,8 млн доларів завдяки їхній переоцінці.
НБУ підкреслює, що поточний рівень міжнародних резервів забезпечує покриття для імпорту на 5 місяців майбутніх поставок.