В Україні впроваджують нові методи протидії домашньому насильству

В Україні впроваджуються нові підходи до боротьби з домашнім насильством, що спрямовані на посилення превентивних заходів та залучення соціальних працівників до оцінки ризиків у сім’ях. Про це повідомляє Міністерство соціальної політики.
“Минулого тижня Верховною Радою України були підтримані зміни до базового закону про протидію домашньому насильству №10249, запропоновані Міністерством соціальної політики. Передбачається, що відтепер у випадках домашнього насильства фахівці соціальної сфери можуть активно пропагувати сімейну медіацію”, – йдеться в повідомленні.
Відтепер фахівці соціальної сфери отримали можливість активніше застосовувати інструменти сімейної медіації у випадках домашнього насильства. Крім того, постраждала жінка з дитиною більше не зобов’язана залишатися у шлюбі до досягнення дитиною одного року.
Оцінка ризиків у родинах тепер буде проводитися не лише правоохоронними органами, але й соціальними працівниками. Це дозволить комплексніше підходити до розв’язання проблем і запобігати повторенню насильства.
Головними завданнями тут є забезпечення повноцінної підтримки постраждалих та проведення корекційної роботи з кривдниками. Для цього в громадах вже працюють 1100 спеціалізованих служб. Наступного року планується переглянути корекційні програми для осіб, які вчиняють насильство, аби вони могли виправити свою поведінку.