Україна

В Україні запрацювала система масового подання позовів через API

Фінансові компанії небанківської групи “ВСК Груп” у співпраці з державним підприємством “Інформаційні судові системи” вперше в Україні впровадили legaltech-рішення, яке дозволяє автоматизовано подавати групові позови через API до позичальників у сфері мікрокредитування. Наразі вже подано понад 5 тисяч електронних позовів до судів.

“Завдяки інтеграції корпоративної CRM-системи з API Електронного суду Державної судової адміністрації (ДСА) з’явилась технічна можливість формувати та подавати до 5000 позовів за 60 хвилин. Для цього використовується спеціальний модуль API Електронного суду, розроблений для юридичних осіб із масовим судовим навантаженням. Крім цього, у CRM-систему автоматично підтягуються всі документи у справах. Такий підхід дозволяє повністю оцифрувати весь ланцюжок подання й супроводу позову та оперативно реагувати на судові події”, — пояснив Сергій Велікданов, засновник небанківської фінансової групи “ВСК Груп”.

Співпраця стала прикладом ефективної взаємодії між державними структурами та бізнесом у напрямку legaltech і цифрових трансформацій. У компанії відзначають високий рівень технічної підтримки з боку ДСА та ДП “Інформаційні судові системи”, які сприяли інтеграції з платформою “Електронного суду”.

Цифровий формат судового документообігу дозволяє зменшити навантаження на суди, оскільки відпадає потреба в ручній обробці, скануванні та сортуванні документів. Також скорочуються витрати на поштові відправлення завдяки повному переходу процесуальних дій в онлайн. Крім того, для позичальників знижується фінансове навантаження — електронне подання позовів дає змогу зменшити судовий збір на 20%.

Запроваджена автоматизація подання групових позовів може суттєво вплинути на роботу факторингових компаній, банків, постачальників житлово-комунальних послуг та інших підприємств, які мають справу з великою кількістю судових звернень. Компанія бачить у цьому рішенні основу для створення єдиної цифрової платформи судового процесу у сфері масових стягнень.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Україна та МВФ під час зустрічі обговорили пошук внутрішніх ресурсів

Нагадаємо, що впроваджений у 2021 році вебінтерфейс “Електронного суду” виявився малоефективним для роботи з груповими позовами: подання 1000 заяв могло займати до місяця та потребувало зусиль 15 працівників.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку