ЄС та світ

Вчені встановили, що музика змінює хімічні процеси в мозку

Фінські вчені вперше зафіксували, що музика впливає на хімічні процеси в мозку. Це не образне порівняння, а реальний біологічний механізм, що активує опіоїдну систему, яка зазвичай реагує на їжу, сексуальну активність або біль. Про це повідомляє Neuroscience News.

Дослідники з Університету Турку застосували позитронно-емісійну томографію (ПЕТ) для фіксації реакції мозку на улюблену музику в режимі реального часу. Паралельно проводилася магнітно-резонансна томографія (МРТ), щоб оцінити щільність опіоїдних рецепторів у мозку учасників.

Результати дослідження показали, що музика, яка викликає так звані “мурашки” або приємний озноб, стимулює вивільнення природних опіоїдів у тих ділянках мозку, що відповідають за відчуття задоволення. Причому чим більше таких рецепторів у людини, тим інтенсивнішою виявлялася її реакція на музику.

“Ми вперше безпосередньо довели, що прослуховування музики активує опіоїдну систему мозку. Вивільнення опіоїдів пояснює, чому музика може викликати такі сильні почуття задоволення, навіть якщо вона не є основною винагородою, необхідною для виживання чи відтворення, як їжа чи сексуальне задоволення”, — зазначає керівник дослідження Турку Веса Путкінен.

Вчені також припускають, що раніше зафіксовані знеболювальні властивості музики можуть пояснюватися саме активацією опіоїдної системи. Ці результати відкривають нові перспективи для використання музики в медичних цілях, зокрема для полегшення болю та лікування психічних розладів.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Американський суд призупинив розгляд справи Трампа щодо штурму Капітолія

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку