ЄС та світ

Вчені виявили під Північним морем гігантські провали, які опускаються загадковим чином (відео)

Дослідники виявили під Північним морем гігантські геологічні провали, які опускаються загадковим чином. Це відкриття суттєво впливає на сучасне розуміння підземних резервуарів, важливих як для енергетичних, так і для екологічних потреб. Про це повідомляє Daily Galaxy.

Автором знахідки став професор Мадс Хуузе. Провали, які він ідентифікував, отримали назву “сінкіти” — це великі піщані пагорби, що осідають незвичним чином, спричиняючи стратиграфічну інверсію — процес, коли старіші геологічні пласти виявляються поверх молодших.

Під час досліджень було зафіксовано, як щільні піщані маси занурюються в легші та м’якші породи, що призводить до зміни геологічної структури. За словами вчених, ідеться не про локальні аномалії, а про утворення, які простягаються на кілька кілометрів під морським дном.

“Це відкриття розкриває геологічний процес, який ми раніше не спостерігали в такому масштабі. Ми виявили структури, де щільний пісок занурився в більш легкі опади, що спливли на поверхню піску, фактично перевернувши звичні шари, які ми очікували побачити, і створивши величезні пагорби під морем”, — пояснив Мадс Хуузе.

Формування сінкітів відбулося мільйони років тому — в період від пізнього міоцену до пліоцену. Ймовірно, сейсмічна активність того часу сприяла розпушенню піску, який просочувався через тріщини морського дна, занурюючись глибше і витісняючи знизу легші, більш пористі матеріали. В результаті на поверхню піднявся шар, що складався з мікроскопічних морських копалин.

“Це дослідження показує, як рідини й опади можуть переміщатися в земній корі несподіваними способами. Розуміння того, як утворилися ці сінкіти, може суттєво змінити наші уявлення про підземні резервуари, герметизацію та міграцію рідин — усе це життєво важливо для вловлювання та зберігання вуглецю”, — зазначає вчений.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Лукашенко помилував 20 політв'язнів

Одним із найцікавіших аспектів відкриття є його потенційна користь для енергетичного й екологічного секторів. Глибше розуміння поведінки осадів і флюїдів у земній корі має важливе значення для таких сфер, як видобуток нафти й газу, а також для технологій із вловлювання й зберігання вуглекислого газу. Отримані результати можуть допомогти точніше визначати перспективні зони залягання вуглеводнів і безпечного підземного зберігання CO₂.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку