Вчиться правильно ходити
Зараз зустрічається мало людей, які б красиво і, головне, правильно ходили. Спостерігається цікава тенденція: все більше чоловіків і жінок ходять неправильно і, навіть, не замислюються над цим. Однак автоматичні рухи під час наших походів можуть приховувати в собі проблеми зі здоров'ям, тому ніколи не пізно навчитися правильно ходити.
Люди вчаться ходити в період раннього розвитку, коли їм виповнюється приблизно 9-12 місяців. З віком рухи стають настільки звичними, що люди не звертають на них уваги. У цьому і полягає помилка більшості з нас, адже багато хто не знає, як правильно ходити для здоров’я, і несвідомо шкодить собі.
Правильна хода – чудовий атрибут освіченої та здорової людини. З давніх часів заможні сім’ї наймали для своїх дітей спеціальних вчителів, які навчали їх ходити. В особливо складних випадках панянкам доводилося лягати на спину прямо на підлогу. Це розслабляло тіло і допомагало м’язам відновитися після інтенсивних фізичних вправ або напруженого дня. У такому положенні зменшується навантаження на хребет, що позитивно впливає не тільки на поставу, але й на ходу.
На жаль, сучасний світ тісно пов’язаний зі смартфонами і комп’ютерами, тому малорухливий спосіб життя вносить неминучі корективи як в ходу людини, так і її самопочуття. Нерідко на вулицях міста можна побачити людей, які кудись прямують і при цьому не відривають погляду від екрану телефону. Звісно, ні про які технології в такому випадку не може бути й мови, адже така залежність від гаджета просто не дає користувачеві шансу звернути увагу на положення голови чи спини.
Погана постава негативно впливає на підтримку життєво важливих органів та м’язів в тонусі. Вона також відображається на здоров’ї кісток – першими про це дізнаються суглоби та хребет. З віком вони зношуються, тому лікарі категорично не рекомендують прискорювати неминучий процес старіння. Люди з неправильною ходою здаються оточуючим хворими фізично або психічно, і ця думка формується на підсвідомому рівні.
Перше, з чим потрібно боротися – це сутулість. Через неї внутрішні органи розташовуються неправильно, а деякі м’язи атрофуються. При цьому легені не зможуть отримувати потрібну кількість кисню, тому може порушитися кровообіг.
Правильна техніка ходьби
Спочатку вам доведеться регулярно нагадувати собі про ці чотири правила, але з часом вони стануть звичкою і ви зможете розповідати друзям, як правильно ходити.
- Тримайте спину прямо. Не дозволяйте їй розслаблятися, як би ви не втомилися.
- Пам’ятайте, що підборіддя завжди має бути паралельним підлозі.
- Робіть крок не з коліна, а зі стегна.
- Намагайтеся спрямувати центр ваги на п’яту, а потім плавно підкочуйте стопу до носа і відштовхуйтеся великим пальцем ноги.
Не забувайте про руки – їх положення не повинно нічого стримувати або обмежувати. Для цього потрібно не тільки рухати їх уздовж тіла, а й правильно підібрати одяг.
Важливим фактором є взуття та підбір природного ритму ходьби. Якісне взуття з супінаторами вбереже ваші стопи від травмування, а а правильно підібраний ритм ходьби забезпечить допустиме навантаження на суглоби.
І ще один важливий факт! Зараз скрізь пишуть і говорять про те, що необхідно багато ходити для підтримки здоров’я, навіть користуються для цього крокоміром. Однак слід пам’ятати, якщо ви неправильно ходите, це тільки зношує суглоби та приводить до захворювань.
Отже, ходіть правильно і будьте здорові!