Великі збитки, скандальний тендер і пошук компромісу: очільник “Охматдиту” розповів, як відновлюється заклад після атаки РФ

Російський ракетний удар по дитячій лікарні “Охматдит” у Києві 8 липня завдав серйозних руйнувань, знищивши цілий корпус і призвівши до загибелі двох дорослих людей. Постраждали сотні відвідувачів і пацієнтів. Загальний збиток від пошкодженого обладнання оцінили в 338 мільйонів гривень. Ситуацію ускладнив скандал навколо тендеру на відбудову закладу.
На відновлення лікарні жертвували люди з усієї України та світу. Однак виникли проблеми з використанням цих коштів, що потребує прозорого і справедливого конкурсу на проведення ремонтних робіт. Про поточний стан відновлення і плани на майбутнє розповів тимчасово виконуючий обов’язки гендиректора “Охматдиту” Олександр Урін у відеоінтерв’ю для “Телеграфу”.
Урін згадує, що ракетний удар стався у понеділок о 10:42 ранку, коли в лікарні було найбільше відвідувачів і пацієнтів, які прийшли на планові обстеження та операції. На той момент у медзакладі перебувало понад 1200 людей, серед яких більше 620 дітей. Унаслідок влучання крилатої ракети Х-101 постраждало близько 300 осіб. Двоє загинули – лікарка Світлана Лук’янчик та дідусь, який приїхав забрати свою онуку після операції.
За словами Уріна, корпус токсикології було повністю знищено, пошкоджено 24 відділення, включаючи хірургічні, онкологічні, реанімації, операційні блоки та лабораторії. Також було знищено єдину в Україні онкогематологічну лабораторію та трансформаторну підстанцію.
Після трагедії небайдужі українці та бізнес спільно зібрали майже 300 мільйонів гривень на відновлення “Охматдиту”, що значно перевищило очікувану суму. Проте виникли проблеми із розподілом пожертв. Колишній гендиректор Володимир Жовнір заявив, що благодійний фонд, який отримав ці кошти, не планує передавати їх на офіційні рахунки лікарні.
Олександр Урін наголошує на важливості проведення прозорого тендеру для вибору інженера-консультанта та служби-замовника, які б контролювали проведення робіт. Він пояснив, що це допоможе уникнути маніпуляцій, неякісного виконання завдань або взагалі їх невиконання.
“На мою думку як лікаря, цей конфлікт завдав більшої шкоди дитячій лікарні, аніж ракетний удар. Це сильно вдарило по нашому іміджу, який будувався нашими вчителями та їхніми вчителями з медицини 130 років”, – заявив Олександр Урін.