Впродовж найближчих років українцям доведеться жити за графіками своїх обленерго: The Economist
Експерти не виключають, що взимку відключення світла стануть тривалішими.

Українцям доведеться звикнути жити за графіками, встановленими обленерго, принаймні на кілька років. Ці графіки визначатимуть наш розпорядок дня і впливатимуть на працездатність та плани. Взимку обмеження можуть бути ще суворішими. Про це йдеться у матеріалі видання The Economist.
Через втрату трьох чвертей електрогенерації, Україна змушена триматися лише за рахунок залишкових потужностей. Відновити їх до рівня першої воєнної зими (2022/2023 років) не вистачає часу, людських ресурсів і коштів.
Після зимових атак 2022/2023 років українським енергетикам вдалося відновити половину потужностей. До війни загальна потужність енергосистеми складала 36 ГВт. Після атак її вдалося відновити до 18 ГВт, але навесні цього року нові ракетні удари знищили ще 9 ГВт. Наприклад, компанія ДТЕК, яка забезпечує світлом центральний та східний регіони, втратила 90% своєї генерації. В результаті в Україні залишилась лише чверть довоєнних генераційних потужностей.
Основну частину електроенергії зараз виробляють атомні електростанції, по яких ворог не ризикує бити через можливість повторення Чорнобильської катастрофи. Атомна енергетика та сонячні електростанції, які влітку працюють на повну потужність, рятують Україну від повної темряви.
Україна зараз імпортує 1,7 ГВт потужності, плануючи до зими збільшити цей показник до 2 ГВт. Також енергетики обіцяють відновити ще 2-3 ГВт на менш пошкоджених об’єктах. Але загальні 13-14 ГВт не вистачить, щоб пройти зиму без відключень.