ВРУ ухвалила законопроєкт про покарання для керівників ТЦК та членів ВЛК

12 березня Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроєкт №12442, який передбачає запровадження кримінальної відповідальності за порушення законодавства у сфері оборони, мобілізаційної підготовки та мобілізації, вчинені керівниками ТЦК, а також головами та членами ВЛК. Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк.
Законотворці пропонують запровадити покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 2 до 5 років за умисне порушення порядку проведення медичного огляду для визначення придатності до військової служби за станом здоров’я. Це стосується випадків, коли порушення призвело до призову на службу особи, яка не підлягала призову, або до неправомірного звільнення від призову, направлення чи звільнення з військової служби за станом здоров’я.
У разі повторного порушення, вчинення його за попередньою змовою групою осіб або в особливий період (крім воєнного стану), пропонується встановити покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 6 років з додатковим обмеженням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк від 1 до 3 років.
За аналогічні порушення, скоєні в умовах воєнного стану, передбачається суворіше покарання — позбавлення волі на строк від 3 до 8 років із забороною обіймати певні посади або займатися визначеною діяльністю протягом 1-3 років.
Окрім того, стаття 426(2) “Порушення військовою службовою особою порядку призову (прийняття) громадян на військову службу” передбачає встановлення покарання за порушення, яке призвело до незаконного призову особи, яка за законом не підлягає призову, або до ухилення чи незаконного звільнення від служби.
У таких випадках пропонується покарання у вигляді службового обмеження на строк до 2 років, тримання у дисциплінарному батальйоні на такий самий строк або позбавлення волі до 5 років. Якщо ці порушення були вчинені в особливий період, передбачається покарання у вигляді позбавлення волі від 3 до 6 років із забороною обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від 2 до 3 років.
У разі, якщо правопорушення були скоєні під час воєнного стану, пропонується встановити покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 8 років з додатковим обмеженням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на період від 1 до 3 років.