Як уникнути помилок при поданні скан-копії трудової книжки: рекомендації ПФУ (відео)
Скановані копії паперових трудових книжок можуть бути подані як роботодавцем, так і самим працівником.

Пенсійний фонд України надав роз’яснення щодо правильного подання скан-копій трудових книжок. Електронна трудова книжка є сучасним цифровим аналогом традиційної паперової, що допомагає уникнути ризиків втрати чи пошкодження документа.
На вебпорталі Пенсійного фонду України доступний сервіс, який дозволяє подати скановані копії паперових трудових книжок та інших документів, що підтверджують трудову діяльність, для їх оцифрування та переведення в електронний формат. Скан-копії можуть подавати як роботодавці, так і самі працівники.
З моменту набрання чинності Законом України № 1217-IX “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі” (від 10 червня 2021 року) працівники та роботодавці мають п’ять років для переведення трудових книжок у цифровий формат.
З моменту запуску сервісу “Електронна трудова книжка” у грудні 2019 року вже понад 252 тисячі паперових трудових книжок були подані для оцифрування.
Крім того, Пенсійний фонд України оприлюднив відеоінструкцію, яка допоможе самостійно завантажити скан-копію трудової книжки для переведення в електронний формат.