ЄС та світ

Японія втратила статус найбільшого кредитора світу вперше за 34 роки

Японія вперше за останні 34 роки втратила статус найбільшої кредиторської країни світу, попри рекордний рівень своїх закордонних активів. Утім, у Міністерстві фінансів країни заявили, що ця зміна не викликає у них занепокоєння. Про це повідомляє агентство Reuters.

Чисті зовнішні активи Японії на кінець 2024 року склали 533,05 трильйона єн (близько $3,7 трильйона), що на 13% більше, ніж у попередньому році. Попри це, перше місце у рейтингу посіла Німеччина з активами в 569,7 трильйона єн. Китай зберіг за собою третю позицію — 516,3 трильйона єн. Японія ж утримувала першість із 1991 року, випереджаючи Німеччину впродовж понад трьох десятиліть.

Перевагу Німеччині забезпечив значний профіцит поточного рахунку, який у 2024 році становив €248,7 мільярда завдяки сильному торгівельному балансу. У Японії цей показник становив 29,4 трильйона єн, що еквівалентно приблизно €180 мільярдам. Крім того, зростання курсу євро щодо єни на 5% упродовж року підвищило оцінку німецьких активів у єнах, надавши Німеччині додаткову перевагу.

Показник чистих зовнішніх активів країни визначає різницю між закордонними активами та внутрішніми активами, які належать іноземним резидентам, з урахуванням валютних коливань. Фактично, він є підсумком змін на поточному рахунку країни.

Міністр фінансів Японії Кацунобу Като наголосив, що ця зміна не є критичною:

“Оскільки чисті зовнішні активи Японії також стабільно зростають, сам факт зміни рейтингу не означає суттєвих змін у позиції країни”.

Послаблення єни вплинуло на зростання як іноземних активів, так і зобов’язань Японії, але темпи приросту активів були вищими — частково завдяки збільшенню інвестицій японського бізнесу за кордоном.

Нагадаємо, у липні 2024 року Японія витратила 5,5 трильйона єн (приблизно $36,6 мільярда) на підтримку курсу національної валюти.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  ВООЗ пропонує підвищити ціни на тютюн, алкоголь і солодкі напої

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку