З лютого 2022 року в Україні кількість нових УБД склала близько 350 тис осіб, зокрема 9,5 тис жінок
Мінветеранів працює над питанням автоматичного розгляду та надання статусу УБД, осіб з інвалідністю внаслідок війни та члена сім'ї загиблого воїна.

З лютого 2022 року кількість нових учасників бойових дій (УБД) в Україні склала майже 350 тисяч осіб, з яких 9,6 тисячі — жінки. Про це повідомив в.о. міністра у справах ветеранів України Олександр Порхун в інтерв’ю агентству “Інтерфакс-Україна”.
“Загалом понад 900 тисяч осіб мають статус учасника бойових дій. З лютого 2022 року кількість нових учасників бойових дій збільшилася майже на 350 тисяч осіб”, — зазначив Порхун.
Він також наголосив, що за час повномасштабного вторгнення Росії 9 601 жінка набула статусу учасника бойових дій.
“До цього часу жінок-УБД було не більше тисячі, але з початком повномасштабної війни багато жінок активно долучилися до сил безпеки і оборони нашої держави”, — додав він.
Міністерство у справах ветеранів працює над автоматизацією процесу розгляду та надання статусу УБД, статусу осіб з інвалідністю внаслідок війни та членів сім’ї загиблих захисників і захисниць України. Вже розроблено та затверджено механізм, який дозволяє подати відповідне звернення через Центри надання адміністративних послуг, де відкриті “єдині ветеранські вікна”.
“Після впровадження цифрового інструменту процес запрацює повноцінно, що дозволить вирішити всі бюрократичні проблеми під час надання статусу. Це планується здійснити до кінця 2024 року”, — повідомив Порхун.
В.о. міністра також підкреслив проблематику з позбавленням статусу УБД. До повномасштабного вторгнення статусу було позбавлено п’ять осіб, а після — ще 16. Однак відмов у наданні статусу є сотні.
Деякі учасники бойових дій попередніх періодів залишилися на тимчасово окупованих територіях і вступили до збройних сил або інших державних служб Росії. “Міністерство напрацювало законопроєкт, який закріплює можливість позбавлення статусу таких осіб за злочини проти України, якщо обвинувальний вирок суду набув законної сили”, — підсумував Порхун.
Також у травні Порхун повідомив, що 37 співробітників міністерства (17%) мають статус учасника бойових дій, а 29 мобілізованих, які вже були ветеранами, після початку повномасштабної війни повернулися до армії. На жаль, чотири мобілізованих співробітники міністерства загинули під час повномасштабної війни.