Україна

З початку повномасштабної війни 329 українських ЗМІ припинили свою діяльність: дослідження ІМІ

Протягом 1000 днів від початку повномасштабного вторгнення Російської Федерації 329 українських ЗМІ були вимушені припинити свою роботу. З них лише 16% (або 52 медіа) вдалося відновити свою діяльність.

Про це свідчать дані Інституту масової інформації.

Закриття медіа найбільше вплинуло на регіони, розташовані поблизу лінії бойових дій. За даними, наданими ІМІ, найбільш закритих медіа зафіксовано в Запорізькій області (50 медіа), Донецькій (35), Херсонській (34), Миколаївській (30), Харківській (29), Луганській (26) та Одеській (24). Загалом війни, розв’язаної Росією, призвела до закриття медіа в усіх регіонах України, за одними двома – Львівської та Івано-Франківської областей. Проте ІМІ зазначає, що й у цих випадках можуть бути випадки, які наразі залишаються поза вами дослідників.

З початку повномасштабної війни 329 українських ЗМІ припинили свою діяльність: дослідження ІМІ
Фото: imi.org.ua

Основною причиною закриття медіа стала тимчасова окупація території, що призвела до припинення роботи 117 медіа, а також фінансові труднощі, викликані війною, через яку закрилося ще 96 медіа. Наприклад, в Одеській області 83% медіа, які припинили свою діяльність, зробили це саме через фінансові труднощі.

Ще 29 ЗМІ вказали інші причини закриття, серед яких переїзд журналістів, проблеми з розповсюдженням матеріалів та неможливість працювати у звичних умовах.

Цікавим є той факт, що шість медіа припинили діяльність через мобілізацію своїх головних редакторів або керівників. Серед них по два випадки зафіксовано в Миколаївській та Чернівецькій областях і по одному – у Кіровоградській та Черкаській обл.

Найбільших втрат зазнало телебачення – з початку повномасштабного вторгнення було закрито 105 телеканалів, що становить 32% усіх медіа які припинили свою діяльність. На другому місці – друковане видання: зникло 95 газет (29% від загальної кількості закритих ЗМІ). Також російське вторгнення спричинило закриття 77 радіостанцій (23%). Найменших втрат дізналися онлайн-медіа: було закрито 52 новинні сайти, що становить 16% усіх закритих медіа

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Впродовж доби енергетики відновили живлення для понад 40 тисяч споживачів

Регіони-лідери, де медіа вдалося відновити свою роботу – Херсон (14 медіа), Харків (12) та Миколаїв (7). Відновлення діяльності  стало можливим після деокупації.

Інститут масової інформації (ІМІ) – це медійна громадська організація, заснована в 1996 році. Вона займається захистом прав журналістів, аналізом медіасфери, протидією пропаганди та дезінформації, а також підтримкою журналістів, які працюють у зоні бойових дій. ІМІ проводить моніторинг свободи слова, складає списки прозорих медіа та документує медійні злочини Росії. Організація має представників у 20 регіонах України та підтримує мережу хабів “Медіабаза”. Серед партнерів ІМІ – “Репортери без кордонів” і Freedom House, а також мережа Міжнародної організації із захисту свободи слова (IFEX).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку