ЄС та світ

Загадка трьох кілець: японський телескоп Subaru зафіксував унікальну галактику

Японський космічний телескоп Subaru зазнімкував унікальну кільцеподібну галактику, оточену трьома кільцями, що стала рідкісною знахідкою для астрономів. Походження цих кілець залишається загадкою для науки, і дослідження триватимуть, щоб з’ясувати причини цієї незвичної структури. Про це повідомляє Live Science із посиланням на Національну астрономічну обсерваторію Японії.

Знімок галактики, яка знаходиться на відстані близько 800 мільйонів світлових років від Землі, був зроблений з острова Мауна-Кеа на Гаваях. Її трирівнева структура не підпадає під жодну з класичних категорій галактик за класифікацією Габбла: еліптичні, лінзоподібні, спіральні або неправильні. Наявність кілець свідчить про особливий механізм формування, який науковці досі не можуть однозначно пояснити.

За класифікацією Габбла, кожна галактика має певну форму: еліптичні галактики відзначаються яйцеподібною формою, лінзоподібні – сплющені з опуклістю в центрі, а спіральні, як Чумацький Шлях, мають “зоряні рукави”. Неправильні галактики, у свою чергу, мають хаотичну структуру. Однак кільцеподібні галактики, як виявлено, не відповідають жодній із цих категорій. Це викликає сумніви у точності класифікації Габбла, яку деякі вчені вважають застарілою.

Є кілька гіпотез щодо формування кілець у таких галактиках. Деякі дослідники вважають, що кільця виникають у результаті зіткнень галактик. Інша теорія пояснює їх появу як результат резонансних явищ у галактиці – коли міжзоряний газ та пил рухаються під дією гравітації та збираються у певних зонах, утворюючи кільцеву структуру. Ще один можливий механізм – зіткнення галактики зі спіральною, яке створює пульсації газу та пилу, формуючи кільце.

Проєкт Galaxy Cruise, відповідальний за класифікацію зображень телескопа Subaru, продовжує аналізувати знайдені кільцеві галактики, вважаючи їх результатом міжгалактичних зіткнень.

Чи було виявлене трійчасте кільце результатом зіткнення галактик чи природних резонансних процесів – поки залишається лише предметом припущень.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Швейцарія планує обговорити підсумки Саміту миру з Росією та Китаєм

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку