Україна

Західні партнери починають тиснути на Київ щодо перемовин з Москвою: El País

Союзники України посилюють тиск на Київ із закликом шукати шляхи для мирних переговорів і припинення війни, розв’язаної Росією, повідомляє іспанське видання El País.

На думку газети, цей тиск підтверджується менш активною підтримкою президента Володимира Зеленського під час його останнього візиту до США. Хоча Україна може й надалі розраховувати на фінансову допомогу від Вашингтона, США поки не погодилися на надання ракет великої дальності для ударів по території Росії.

El País зазначає, що з літа цього року Росія продовжує наступ на Донбасі, і українські Збройні сили не змогли переломити ситуацію. Для вирішення цього завдання, за оцінками видання, Україна потребуватиме значно більшої військової допомоги, ніж вона отримала досі.

Ситуація на Близькому Сході, особливо після загострення конфлікту між Ізраїлем та Іраном, також відвертає увагу Заходу від України. Крім того, наближаються президентські вибори у США в листопаді, і можлива перемога Дональда Трампа додає невизначеності для подальшої підтримки України.

Уряд України відкрито протестує проти сценаріїв завершення війни, які передбачають територіальні поступки. У цьому контексті видання згадує пропозицію міністра закордонних справ Польщі Радослава Сікорського, який у вересні запропонував передати Крим під мандат ООН і провести референдум щодо його статусу.

Український експерт Михайло Самусь, якого цитує El País, відзначає зміну настроїв серед союзників України. Все частіше вони говорять про необхідність “прагматичного завершення війни”. За його словами, згода США на використання Україною ракет великої дальності проти російських військових об’єктів могла б серйозно ускладнити позиції російської армії і створити умови для переговорів. Самусь наголошує, що для успішних переговорів необхідно ослабити позиції Росії в Криму, оскільки забезпечення Україні виходу до Чорного моря є питанням екзистенціального значення.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Уряд не планує створювати в поліції окремі підрозділи для захисту тварин

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку