Завдяки залученню експертів Мін’юста держава зекономила мільярди гривень на виробництві БПЛА та РЕБ

Уряд залучив судових експертів Міністерства юстиції до перевірки кошторисів на виробництво безпілотних систем і засобів радіоелектронної боротьби (РЕБ). Завдяки цій експертизі держава змогла зекономити мільярди гривень. Про це повідомив заступник міністра юстиції Андрій Гайченко.
“Мова йде про мільярди, однозначно. Наслідки зниження ціни на окремий дрон будуть довготривалими. Відтепер цей дрон постачатиметься до ЗСУ за більш справедливою ціною впродовж всього виробничого циклу, який може тривати місяцями або роками. Я б сказав, що на кожну тисячу FPV-дронів це дає додатково – плюс 300 дронів для ЗСУ”, — пояснив Гайченко.
Він також зазначив, що Міністерство юстиції планує розширити перелік видів озброєння, на виробництво яких проводитиметься експертиза кошторису. Наразі це питання регулюється рішенням Кабінету Міністрів.
“Зараз мова йде про засоби РЕБ, а також все, що літає, плаває й не має пілота. Можу сказати, що наслідком роботи, яку ми проводимо щодо контролю вартості виготовлення дронів та засобів РЕБ, є те, що вартість цього обладнання для державного бюджету знизилася вже на 30% впродовж останнього року”, — зауважив Гайченко.
Він також пояснив, чому близько 30% документів містили завищені ціни на окремі імпортні комплектуючі.
“Були й об’єктивні причини. А десь хтось хотів нажитися. Ми говоримо про величезну систему, яка повинна забезпечити наші Збройні сили. Звісно, що в ній працюють різні люди: хтось більш порядний, а хтось менш. Але силами наших судових експертів вдалось цей ринок вирівняти. Заробітки, які сьогодні дозволяються, — це 25%. Це більш ніж достатньо у воєнний час”, — Гайченко.